Interiér v Modre

Interiér v Modre

Interiér v Modre

Projekt vznikol v bratislavskom ateliéri Balážik architekti. Rodinný dom sa nachádza v nedekej Modre. Zadanie bolo obmedzené na návrh interiéru obývacej izby a kuchyňe. Interiér v Modre ponúka riešenia a všetky predpoklady  na splnenie individuálnych požiadaviek majitelov pri zachovaní funkčnej a výtvarne čistej architektúry.

Dispozičné riešenie

Cieľom návrhu bolo maximálne účelové využitie a zjednotenie celej podlažnej plochy. Funkčno - prevádzkové vzťahy priestoru určuje najmä mobiliár, nie samotné priečky. Nábytok celkový priestor definuje, rozdeľuje ho na funkčné zóny, no zároveň mu dodáva ucelený charakter. Prepojením kuchyne do spoločného priestoru s obývacou izbou vznikol otvorený priestor pre trávenie spoločného času. Obývačka, kuchyňa, priestor pre stolovanie, gaučová súprava... tvoria jeden viacúčelový, modifikovateľný a harmonický vnútorný priestor. Navrhnutá nábytková zostava, ktorá ohraničuje priestor materiálovo plynulo prechádzajúca do obývačky. Jednoduché prvky a formy použité v interiéri sú dobrým základom, na ktorom sa v budúcnosti môže rozvíjať osobnosť a vkus majitelov.

Materialové riešenie

Precízna práca s drevom, premyslený detail, striedma zemitá farebnosť a moderný, nadčasový design sú spoločnými menovateľmi tohto interiéru. V návrhu prevládajú svetlé zemité farby a prírodné materiály doplnené akcentnou anthacitovou farbou. Drevená podlaha plynie celým obytným priestorom. Starostlivo zvolenú, redukovanú paletu materiálov dopĺňa jemná betónová stierkou zvolená ako podklad. Pri všetkých interierových prvkoch ide estetika ruka v ruke s praktickou a funkčnou stránkou. Navrhnuté a jemne doladené doplnky rešpektujú zvolenú materiálovú a farebnú kompozíciu.

Nábytok na mieru

Do interiéru boli navrhnuté úložné priestory vyrobené na mieru, ktoré prebiehajú na mnohých miestach po celej stene bez toho, aby priestor zahltili. Pôsobia jednotne a usporiadane. Vytvárajú po obvodoch miestnosti priestor pre všetky potrebné funkcie. Navrhnutý drevený obklad v oblasti TV - formou vertikálnych drevených lamiel na stene pôsobí príjemným, harmonickým a teplým dojmom. V kombinácii s horným podsvietením vytvárajú drevené lamely vo večerných hodinách zaujímavé svetelné efekty formou reliefneho ambietného osvetlenia.

Zdroj: www.blzk.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať