interiér plný života

Interiér Hanulova, Bratislava

Škandinávsky štýl v praxi – takto nás inšpiroval pri návrhu a realizácii interiéru

Možno ste si už všimli, že škandinávsky štýl je čoraz populárnejší a čoraz obľúbenejší. Minimalistické, ale funkčné prvky, prírodné materiály a zemité či tlmené farby – presne tým sa tento štýl odlišuje od iných. Pozrite sa spolu s nami na to, ako sme sa ním inšpirovali pri návrhu a realizácii interiéru v Bratislave. V CreateSpace milujeme výzvy a návrh interiérového riešenia tohto 3-izbového bytu nachádzajúceho sa v Dúbravke ňou určite bol. Naším cieľom bolo vytvoriť interiér plný života - nadčasový priestor, ktorému budú dominovať prírodné prvky, bude príjemne presvetlený a minimalistický. Ako najlepšie riešenie sa preto ukázal práve škandinávsky štýl.

#1 Kus prírody prenesený do interiéru - interiér plný života

Pri vypracovaní návrhu rekonštrukcie tohto bytu a následne i pri jeho realizácii sme preto siahli po materiály, ktorý je pre tento štýl príznačný – teda po dreve. Navrhli sme z dreva vytvoriť výrazné lamely, ktoré sa stali dominantou celého bytu. Nachádzajú sa na chodbe, v kúpeľni i v obývacej izbe a v celom priestore vytvárajú harmonizujúci efekt, ktorý dodáva bytu veľmi príjemnú a útulnú atmosféru.

#2 V jednoduchosti je krása

Čo sa týka dispozičného riešenia, byt je tvorený chodbou, obývacou izbou, spálňou, detskou izbou, kúpeľnou a dokonca i komorou, ktorú sa nám podarilo „ukryť“ do lamelovej steny na chodbe. Severským dizajnom je inšpirovaná aj kuchyňa, ktorá je síce veľmi jednoduchá, no maximálne praktická. Inak tomu však nie je ani pri kúpeľni či pri ostatných miestnostiach.

#3 Dôležitý je aj výber farieb a doplnkov

Pri navrhovaní interiéru sme dbali na to, aby bol minimalistický, no zároveň funkčný a útulný. V súlade so škandinávskym štýlom sme všetko ladili do prírodných tónov, celému bytu preto dominuje biela, sivá a farba dreva. Veľmi starostlivo boli vybrané aj jednotlivé doplnky (napr. svietidlá či dekorácie), ktoré veľmi príjemne dotvárajú celkovú atmosféru. Ako sa však hovorí, lepšie je jedenkrát vidieť, ako stokrát počuť (alebo čítať). Nižšie preto nájdete fotografie z realizácie tohto nášho projektu. Materiálové riešenie - byt je výsledkom výbornej kombinácie typických škandinávskych materiálov a prírodných farieb. Starostlivo zvolenú, redukovanú paletu materiálov dopĺňajú jemné farby - kombinácia bielej, sivej a drevených prvkov. Priestor bol doplnený o dôležité detaily, ktoré dodávajú celému interiéru každodennú energiu a životaschopnosť. Drevené lamely sú elegantným výtvarným prvkom, ktorý harmonizuje byt ako celok a dodáva mu jedinečnú, originálnu atmosféru.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia - interiér plný života
  • Lokalita:            Bratislava, Slovensko
  • Rok:                    2018
  • Plocha:              72 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec
  • Foto:                  Jarolim.sk

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

interiér plný života
Interiér Hanulova, Bratislava
Interiér Hanulova, Bratislava

Zdieľať