Možnosti virtuálnej a rozšírenej reality

Virtuálna a rozšírená realita - VR, AR

Pojem realita už nie je tým, čím býval pred desaťročiami - v súčasnosti sa skloňuje mnoho variánt tohto slova, ako inak, vďaka inováciam nášho milénia. Celkom bežne sa stretávame napríklad so skratkami VR (Virtuálna realita) alebo AR (Augmented reality), a to nielen na teoretickej rovine. Vychytávky modernej techniky sú dnes k dispozícii v širokej ponuke, dokonca sú jednoducho dostupné aj na mobile vo forme aplikácií. Dnes sa sústreďujeme na expertov práve v tomto smere - spoločnosť Enli je jednotkou na trhu komplexných virtuálnych riešení.

Možnosti virtuálnej reality

Základom technológie virtuálnej reality, je vytváranie a modelovanie trojrozmerného priestoru počítačovou grafikou, pričom sa modely a scény manipulujú v reálnom čase. Skvelý asistent pri nakreslenom projekte, uľahčuje mu totiž ožiť a tým podporuje jeho potenciál. V podstate virtuálnou realitou by sa dali nazvať aj architektonické vizualizácie, ibaže statické. Experti v Enli dokážu ale viac - vytvárajú možnosť pre zmeny v danom priestore pomocou video alebo fotoprezentácie, prostredníctvom aplikácie umožňujú jednoduchú alteráciu materiálov, farieb, textúr, štruktúr atď. podľa osobného vkusu klienta.

Rozšírená realita

Možnosti virtuálnej a rozšírenej reality, technológia AR, rozšírená realita (po anglicky Augmented Reality), je interaktívna, pridáva do skutočného priestoru niečo neexistujúce. Skrz aplikáciu je možné postaviť dom na holom pozemku alebo zariadiť celý interiér nového bytu, a to v v papučiach so šálkou kávy v ruke. V prípade väčších projektov, akými sú developérske, je praktické “vidieť budúcnosť” zo všetkých strán pred samotnou výstavbou, alebo prípadnou kúpou.

Enli

Možnosti virtuálnej a rozšírenej reality - tvorcovia v Enli pracujú na vytváraní riešení šitých na mieru, okrem VR a AR ponúkajú aj konštrukciu reálnych výhľadov a 360º videí. Ich profesionalitu dokazuje mnoho úspešne zrealizovaných referencií v rámci Slovenska, napríklad projekty Twin City Tower, Lorinčík Háje, Klingerka a iné.

Zdroj: enli.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

360° visualisation for project Klingerka#ENLI #viacako3D #architecture #interior #360visualisation #Klingerka #virtualreality #VR

Uverejnil používateľ ENLI VR solutions Utorok 25. apríla 2017

Zdieľať