Interiér D4

Interiér D4

Čierno biely interiér - D4

Zadaním projektu bol návrh a realizácia investičného dvojizbového bytu v novostavbe Jankov dom v Nitre. Byt sme navrhovali od prvotnej skice a realizovali na kľúč plne zariadený a napriek obmedzenému rozpočtu sme chceli dať bytu originálny charakter a minimalistický dizajn, ktorý si zaslúžil.

Dispozičné riešenie:

Byt D4 je síce dvojizbový, ale disponuje nezvyčajne priestrannou kuchyňou prepojenou s obývacím priestorom, oddelenou spálňou s pochôdznym šatníkom, kúpelňou s WC. Celkova výmera bytu je 119 m² z čoho 42,44 m² tvorí rozsiahla terasa, ktorá doplňuje komfort a vysoký priestorový štandard tohto bytu. Centrom bytu sa stáva obývacia izba s kuchyňou, ktorá je presvetlená z dvoch svetových strán a otvára sa ku veľkorysej terase s výhľadom na Nitriansky hrad. Kuchyňou prechádza bytové jadro ktoré sme pomocou stolárskych obkladov zapracovali ako súčasť kuchyne, srdcom kuchyne je kuchynský ostrov s barovým sedením a integrovanou varnou doskou s odsávaním.

Stolárske obklady s členením prechádzajú až ku zádveriu a prepájajú tieto funkcie do jedného prvku funkčne aj esteticky. Pohyb po byte je plynulý a voľný – okolo prvkov definujúcich funkcie – kuchynský ostrov, jedálenský stôl či gauč sa dá voľne prechádzať a zažiť priestor z rôznych perspektív. Priestranné HS posúvne okná prepájajú interiér s terasou a prepúštajú do bytu veľa denného svetla, ktoré interiéru veľmi prispeva.

Materialové riešenie:

Pre interiér D4 sme si dali za cieľ použit jednoduchú až strohú farebnú paletu ako kulisu pre pestrofarebný život a zariadovacie doplnky, ktoré prinesú nájomníci. Zádkladom je škála medzi čiernou a bielou ktorá je doplnená o koňakovú hnedú. Dôležié sú však detaily ako geometrické členenie obkladu, textúry a haptika textilu a samozrejme kresba dreva. Byt zjednocujú drevené parkety položené celoplošne v rybom vzore. Interiér zjemňuje drapéria vo forme závesov po celej dlžke bytu.

Interiér D4 - materialový koncept

Osvetlenie:

Pre hlavné funkčné zóny kuchyne, jedálne a obývačky sú primárnym osvetlením závesné okrúhle svietidlá  a spoty.  Atmosféru dopĺňa stmievatelné ambientné osvetlenie vo forme podsvietenia kuchynskej niky a kuchynského ostrova. V šatníku je nainštalované automatické podsvietenie so senzorom pohybu pri vstupe. Svietidlá majú farbu 3000 kelvinov (Teplá biela) a vytvárajú kaviarenskú príjemnú atmosféru, v ktorej sú nasvietené dôležité funkčné plochy a naopak niektoré zákutia cielene ostávajú tmavšie a pokojnejšie.

 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

interiér D4 - Pôdorys

Pôdorys

Interiér D4 Jadro skica

Návrh - skica

interiér D4 axonometria

Axonometria

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post