Kancelárie JADRO

Kancelárie JADRO

Kancelárie "JADRO", Kapfenberg

Jadro:

Kancelárie pre firmu Profida sme robili v 2 etapách. V 1 etape nás oslovili s návrhom a realizáciou na klúč s požiadavkou vytvorenia 5- tich pracovných miest + zádverie a oddelená kuchynka. Otvorený priestor sme však nechceli predelovať stavebne. Navrhli sme použiť stolársky prvok, ktorý nazývame JADRO. Uloženie jadra do centrálnej polohy pod svetlík nám umožnilo funkčne aj dispozične rozdeliť otvorenú plochu na 3 samostatné celky. Zádverie s možnosťou privítať a posadiť návštevu, samostatnú kuchynku s lavicou a jedálenským stolom pre 5-7 osôb a samozrejme samotné pracovné miesta. Správnym natočením jadra sme zabezpečili aby každá z funkcii mala svoje súkromie. 6 mesiacov po dokončení a odovzdaní novej kancelárie nám klienti oznámili že sa rozrastajú a potrebujú rozšíriť kancelárie o ďalších 120 m2 a ďalších 7 pracovných miest so zázemím ako samostatná zasadačka a priestrannejšia kuchynka.

Rekonštrukcia a rozširovanie kancelárie 2 etapa:

Nakoľko rekonštrukcia prebiehala počas plnej prevádzky firmy rozhodli sme sa zrealizovať 2 etapu za zatvorenými dverami a prepojiť kancelárie tesne pred dokončením. Tento proces umožnoval kontinuálnu prácu zamestnancov v kacelárii bez nadmernej prašnosti a pocitu práce na stavenisku. Dispozičné prepojenie a otvorené plôch kancelárii sme zrealizovali prostredníctvom dvoch "portálov" nadrozmerných otvorov v priečkach, do ktorých boli vložené stolárske rámy pripomínajúce portál. Týmto spôsobom vznikajú zaujímavé priehľady a osi na celú dlžku kancelárie a kancelárie tvoja jednotný harmonický celok.

Premiesnením a rozšírením pôvodnej kuchynky sme získali potrebnú kapacitu stolovania pri jadre a doplnili sme do kuchynky aj dominantný, okrúhly pultový stôl v ktorého strede sa nachádzajú rastliny. Tento meeting - point sa stáva ooblúbeným miestom na neformálne stretnutia, podporuje kolektív a utužuje vzťahy zamestnancov. Pôvodná kuchynská linka bola "zrecyklovaná" ciže znovú - použitá v celom objeme a doplnená o nové korpusy a úložný priestor. Rozsah stavebných úprav dispozície sme mali povolený len do určitej miery. Napriek tomu sme sa snažili o otvorenie a transparentnosť priečok do maximálne možnej miery.

Zasadačka:

Vzhľadom na nárast firmy bolo potrebné pripraviť samostatnú zasadačku s kapacitou pre 8 až 10 osôb. Okrem estetiky bolo potrebné riešiť aj technologickú pripravu na videokonferencie, prezentácie a samozrejme správne nadimenzovať akustické obklady a osvetlenie. Čalúnené obklady vytvárajú akustickú pohodu, sú dizajnovým highlightom a okrem toho sú hapticky veľmi príjemné.

Zeleň a zdravie:

Dostatok zelene na pracovisku považujeme za veľmi podstatné. So zeleňou pracujeme ako prírodným paravánom medzi pracovnými miestami, vytvárame zelené vertikálne steny s popínavymi rastlinami, ktoré taktiež napomáhajú akustike v priestore. Tvar a ergómia kancelárskych stolov na mieru bola navrhnutá v úzkej spolupráci so zamestnancami a vedením. Kvalitné stoličky sú samozrejmosťou.

Materialový koncept:

Prvý dojem je veľmi dôležitý. Vstupný priestor vedome aj podvedome komunikuje s návštevníkom. Zvolená farebnosť aj charakter materiálov odzrkadluje farebnú identitu spoločnosti a odkazuje na blízkosť k prírode. Pri výbere materiálov hrala veľkú úlohu mechanická odolnosť a jednoduchá údržba. Estetickú stránku dotvárajú obklady stien, zelené vertikálne kvetináče a stolárske obklady.

Akustika:

Témou akustiky sme sa zaoberali dôkladne, vytvorením akustických obkladov, tvarovaním priestorov a výberom vhodných materiálov sme vytvorili príjemné pracovné prostredie, ktoré nebude rušené hlukom, topou ozvenou a zlou zrozumitelnosťou. Zo štúdíi je dokázané že dobra akustika na pracovisku výrazne napomáha koncentrácii a efektivite.

Osvetlenie:

Svetelno technický výpočet nám umožnil vhodný výber svietidiel pri pracových miestach, aby sme zabezpečili dostatok svetla pri práci s dokumentmi a počítačom. Zároveň sme všetky svietidlá zrealizovali ako stmievatelné, touto formou si vedia zamestnanci nastavovať svetelnú pohodu podĺa ich preferencií a potrieb.

 

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia kancelárie
  • Lokalita:            Kapfenberg, Rakúsko
  • Rok:                    2023
  • Plocha:              213 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Foto:                  jarolim.sk

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Jadro Skica

Návrh "JADRA"

Pôdorys kancelárie - skica

Pôdorys kancelárie

Kancelárie JADRO axonometria

Axonometria

Materialový koncept

Materiály

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post