Bunker

Projekt Bunker

Bunker - Garáž pre zberateľa

Bunker

Bunker bol typologicky aj obsahovo unikátnym, zadaním. Sny si predsa treba plniť… O tom, že autá sú vášňou investora niet pochýb. Projekt reagoval na dopyt po originálnom priestore, ktorý bude v symbióze pracovne a showroomu pre auto. V zahraničí tento koncept nie je novinkou.

Odvaha a osobnosť investora, ktorý nám dal voľnú ruku nám umožnila transformovať interiér podľa našej vízie a klásť dôraz na každý detail pri realizácii.

Dispozícia:

Dispozíčná schéma je jednoduchá. Dve hlavné priestory, ktoré sú obsahovo aj materiálovo kontrastné, ale napriek tomu fungujú v harmonickej symbióze. Vstupuje sa do obytnej miestnosti, ktorú nazývame „Lounge“ pri vstupe sa nachádza vstavaný šatník, ktorý v sebe ukrýva dvojitých chrbát a „tajný“ úložný priestor za šatníkom. Centrálne v priestore sa nachádza pohodlné sedenie v podobe dvoch gaučov orientovaných oproti sebe, rozšírený po strane o sedenie v okne. Priestor láka na príjemné rozhovory vo dvojici alebo v skupine. V nábytkovej zostave s integrovaným TV sa okrem úložných priestorov, vinotéky nachádza aj integrovaná kuchynka.

Z lounge sa prechádza do srdca objektu „showroomu“ kde sa nachádza limitované auto Mercedes-AMG GT Black Series. Tieto priestory sú rovnako ako exteriér a interiér medzi sebou prepojené panoramatickým oknom. Interiérové dvere sú zo strany lounge plne zapracované do čalúneného obkladu a pre návštevníkov neviditeľné. V zadnej časti dispozície sa nachádza zázemie a WC prístupné cez bezrámové dvere ktoré sú rovnako súčasťou systému obkladov.

Osvetlenie:

Dôležitým elementom interiéru, na ktoré bol kladený veľký dôraz je osvetlenie, je plnohodnotným výrazovým prostriedkom, vytvára atmosféru a emócie pomocou rôznych svetelných scén. Svetelno-technické výpočty nám umožnili detailný výber a intenzitu svetla v priestore. V zóne lounge sme kládli dôraz na teplé svetlo a kaviarenskú, komornú atmosféru dosiahnutú pomocou natáčacích spotov a ambientným podsvietením nábytku.

V showroome sme ako protiklad zvolili neutrálnu farbu svetla, ktoré zabezpečujú lineárne svietidlá zapustené do obkladu. Líniové svietidlá zvýrazňujú tvaroslovie a krivky auta, súčasne prináša z každého uhla pohľadu iný zážitok. Hlavný fokus je kladený na auto ktoré sa doslova „ukazuje v najlepšom svetle“.

Bunker podorys
Bunker axonometria

Materiálové riešenie:

Materialový koncept je postavený na protikladoch. Kontrast tmavých materiálov s dôrazom na haptické a akustické vlastnosti vytvárajú útulnú atmosféru v časti lounge.

Protiklad tvorí showroom, kontrastné biele materiály od liatej podlahy, až po obklady stien s vysokým leskom. Farebne zjednotený a otvorený priestor upriamuje pozornosť návštevníka na vystavené auto a ponecháva mu voľnosť pri jeho vnímaní. Výsledkom je priestor so zapamätateľným vizuálom.

DNA:

Bunker nesie DNA majiteľa. Klimatizácia a rekuperácia umiestnená v nábytkovej zostave si vyžadovala perforácie čelných panelov pre cirkuláciu vzduchu. DNA kód každého človeka je unikátny preto sme sa rozhodli preniesť prvých 710 riadkov DNA majiteľa do perforácie nábytku vyrábanej na mieru.

DETAILY:

Dôraz sme kládli vysokú kvalitu zhotovenia a prepracované detaily, z ktorých by sme radi spomenuli napríklad atypické kľučky na dverách. Kruhové otáčacie prvky vždy vo farbe dverí, zabezpečujú bezproblémové otváranie magnetického zámku, ale neprezrádzajú na prvý pohľad, že sa jedná o interiérové dvere.

Je zrejmé, objekt patrí k zriedkavým typologickým realizáciám, a práve preto sme si proces užili. Podstatný vzťah investor – architekt je dôležitý vždy, ale pri takomto zadaní zvlášť. Bunker má všetky predpoklady na to, aby dobre slúžil svojmu účelu a robil radosť užívateľom.

 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Bunker garáž pre zberateľa

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post