Muž kreslil život so svojou milovanou

Curtis Wiklund

Zachytiť lásku je naozaj náročná úloha. Američan Curtis Wiklund sa živí ako svadobný fotograf. K romantike a umeniu má preto poriadne blízko. Príbeh svojho manželstva ho inšpiroval k tomu, aby vytvoril sériu ilustrácií. Tento umelec kreslil ilustrácie - momenty obyčajných dní, ktoré strávil so svojou partnerkou. Umelec sa snaží vytvoriť jednu kresbu každý deň v roku. Je náročné ubrániť sa sentimentu, keď sa pozeráte na tieto ilustrácie. Ak sa do nich zahľadíte, pochopíte, čo skutočne láska znamená a v čom je tajomstvo tohto zázračného citu. Každodenný život sa skladá z rôznych maličkostí, nálad človeka a situácií. Nie každý deň svieti slnko a ľudia sú šťastní. Niekomu pomôže prekonať deň to, že si svoje zážitky zapíše do denníka, vyrozpráva sa blízkej osobe a niekomu pomôže, ak svoje pocity vyjadrí kresbou. Curtis sa rozhodol, že každý deň nakreslí jednu novú ilustráciu o živote s jeho milovanou ženou Jordin. Kreslil každý deň počas celého roka a zachytil momenty s ktorými sa dokáže stotožniť úplne každý.

Denník lásky

Dojímavé ilustrácie tohto umelca vás doženú k slzám. Nechal sa inšpirovať fotografickým projektom. “Počas tohto roka nám mnohí ľudia povedali, že majú pocit, akoby nás spoznali lepšie, než zo stretnutí v osobnom živote,” píše umelec na svojej internetovej stránke. Ilustrácie sa sústredia najmä na celkom obyčajné momenty, ako čítanie kníh, umývanie zubov, varenie, malovanie ale napríklad aj oznámenie tehotenstva. Tento unikátny "Denník lásky" zároveň každému pripomenie, že si musíme viac užívať prítomný okamih s partnerom. Kresby rozprávajú jeho vlastný príbeh o vzťahu, ktorý prežíva so svojou milovanou manželkou Jordin. Očividne je do svojej manželky zamilovaný až po uši, pretože počas celého roka každý jeden deň zdokumentoval v podobe milej ilustrácie.

Príklad pre nás všetkých

Ničnerobenie vo dvojici má svoje veľké kúzlo. Musíte si to však vedieť vychutnať. Zoberte si príklad od Curtisa a Jordin, ktorí napriek množstvu poviností vedia vypnúť a užívať si pohodu vo dvojici. Vychutnajte si tieto jedinečné diela.

Autor: curtiswiklundphoto.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať