Hodinky Bólido – meteor na zápästí

Meteor - Bólido

Vo Švajčiarsku pristál meteor. Takto metaforicky by sa dal vyjadriť nápad pre dizajn, logiku a výrobu náramkových hodiniek, Bólido totiž po španielsky znamená meteor. Hodinky Bólido sú na prvý pohľad minimalistický módny doplnok s predvedčivým dizajnom však v sebe ukrýva omnoho viac. Na produkciu sa používajú nové postupy a zatiaľ v krajine nepoužívané procesy. "Našou víziou bolo vytvoriť nový druh hodiniek. Taký, ktorý zodpovedá nášmu vnímaniu architektonického dizajnu a funkčnosti.” Takto sa vyjadrujú Simon Husslein a Pierre Nobs, zakladatelia značky, ktorí po dlhoročných skúsenostiach vyvinuli návrh a inžinierstvo značky hodiniek Bólido.

Švajčiarská výroba

Hodinky Bólido a ich inovatívna automatická produkcia rámu umožnuje cenovú konkurencieschopnosť na trhu s hodinkami s označením švajčiarskej výroby. Vďaka netradičným technikám je výroba lacnejšia oproti ručnej, no stále plní podmienky oprávnenia pre používanie Swiss Made. Táto metóda však ponecháva oveľa menej priestoru pre detailný dizajn produktov. Pridaním druhej osi otáčania teda vzniklo naklonenie číselníka, čo znamená, že tvar hodiniek vyzerá ako nakrivo zkosený kužeľ - výborne využiteľný aspekt napríklad pri šoférovaní. Rozdielna hĺbka hodiniek na hornej časti, nad číslicou 12, dáva možnosť pre neobvyklé osadenie navíjania, čiže ani náhodou nebude tlačiť. Tvorcovia venovali dôkladnú pozornosť aj skúmaniu funkčnosti dizajnu číselníka, aby dosiahli čo najlepšiu čitateľnosť z každého uhla pohľadu, vzdialenosti a pri rôznych svetelných podmienkach.

Dizajn

Do dizajnu implementovali aj Super Luminové plôšky, ktoré umožňujú bezproblémovú viditeľnosť v tme. Čo sa týka remienka, je inšpirovaný potápačskými pomôckami - je vyrobený z vysokokvalitnej gumy a odolný voči tlaku až do hĺbky 100m. Inteligentný, logický, pokrokový dizajn hodiniek si podľa nás zaslúži uznanie. Je pravda, že dizajn nabral iný ako "klasický" smer, takže si ich dokážeme predstaviť iba na zápästí, majiteľa s prirodzenou dávkou odvahy a nekonvenčnosti.

Zdroj: bolido.rocks

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať