Inteligentná rekonštrukcia

Rozhodli ste sa, že váš domov už nevyhovuje vašim požiadavkám na bývanie? Nebojte sa rekonštrukcie. Všetko sa dá pokojne zvládnuť, ale najprv si treba celú rekonštrukciu vopred a poriadne pripraviť a premyslieť.

Rekonštrukcia môže mať rôzny zámer - estetické, praktické či funkčné dôvody nás vedú k snahe o zlepšovanie našej domácnosti. Túžime po oprave nedostatkov fasády a zateplenia, obnove podlahových plôch a maľovania celého interiéru, alebo o štýlovú dizajnovú výmenu nábytku. Podstatou by mali byť vždy rozumné, účelové a nadčasové rozhodnutia výborný návrh a samozrejme, dôkladný výber materiálov. Medzi všeobecné pravidlá súčasného prístupu rekonštrukcií priestorov platí: výsledok má pôsobiť usporiadane s jasným konceptom ,kompaktne a podľa možnosti s nízkym rozpočtom. Obľúbené sú dobre známe čisté tvary a línie, ktoré so správnym rozvrhnutím zariadovacích objektov v interiéri dokážu opticky výrazne zväčšiť priestory. Hovoríme o inteligentnej rekonštrukcii, kedy sa uplatňuje syntéza použitia inovatívnych materiálov, kvalitného projektu a odbornej realizácie.

Rekonštrukcia sanitárnych priestorov

Dnes si priblížime detaily rekonštrukcie sanitárnych priestorov. Principiálnou súčasťou týchto miestností je výber plošných riešení - výber dlažby a obkladu by mal byť maximálne praktický a funkčný. Kritickými vlastnosťami týchto produktov sú totiž pevnosť, nasiakavosť, klzkosť, tepelná vodivosť. Nemali by sme zabudnúť ani na ľahké udržiavanie čistoty, odolnosť voči odieraniu, škrabancom a chemikáliam. Inovatívnou možnosťou sú veľkoformátové rozmery obkladov, ktoré obsahujú menšie množstvo špár v porovnaní s klasickými dimenziami a tým sa zjednodušuje údržba a priestor opticky zväčšuje.

Gresové dlažby

Naším najnovším favoritom z tejto kategórie sú gresové dlažby - základ je vlastne homogeny materiál, ktorý je vyrobený z kameňa rozdrveného na prach. Kameň sa po rozdrvení vylisuje vypáli pri vysokej teplote. Takto získava výhodné vlastnosti. Okrem iného je odolný aj voči vode a UV žiareniu, je možné ho aplikovať aj exteriéri. Existujú silikátovo-keramické povrchové úpravy, ktoré predlžujú životnosť keramiky a  vďaka jej glazúre je mimoriadne hladká, extrémne tvrdá, to zjednodušuje údržbu. Nečistoty, vodný kameň a baktérie sa na neporéznom povrchu nedokážu uchytiť a obvykle sa spláchnu aj s odtekajúcou vodou. Ďalšou výhodou je vysoká odolnosť voči agresívnym čistiacim prostriedkom a chemickým látkam. Ide o ideálne riešenie pre náročné podmienky, kde čistenie prebieha každý deň – napríklad i v hoteloch alebo nemocniciach. Príkladom pre ďalšiu nevyhnutnú súčasť kúpeľní sú inteligentné termostatické batérie. Tie fungujú na princípe zmiešavanie teplej a studenej vody pre zaistenie stálej teploty. Termostat sleduje teplotu a modifikuje ju tak, aby boli bez výkyvov. Tento kúpeľňový skvost ocenia hlavne rodiny s malými deťmi.

Autor:www.leckiestudio.com Zdroj: www.proceram.sk,

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať