Levitujúce pero

Inovatívna písacia pomôcka

Ako docieliť, aby klasické guľôčkové pero kráčalo s dobou? Ako sa pero môže okrem praktického predmetu každodennej potreby stať aj elegantným a originálnym dizajnovým prvkom, ktorý vynikne na každom pracovnom stole? Úsilie českých študentov Mareka Schwarza a Karla Wawreczku vytvoriť inovatívnu písaciu pomôcku - levitujúce pero, ktoré by spĺňalo požiadavky aj najnáročnejších klientov, dopadlo vskutku netradične – pero, pomenované trefne Levit Pen, okrem iného dokáže levitovať.

Začiatky

Neľahké začiatky v podobe neúspešného crowdfundingu neodradili mladých autorov od snahy zhmotniť svoju víziu. K dosiahnutiu ich cieľa napokon dopomohlo víťazstvo v podnikateľskej súťaži Open4Business. Pero, ktoré v sebe spája  komfortné používanie s technologickými vymoženosťami a hravou kreativitou, si nechali patentovať minulý rok a dnes je v predaji. Autori si dali záležať na zachovaní myšlienky lokálneho produktu. Odhliadnuc od náplní sú všetky jeho súčiastky vyrábané v Českej Republike.

Levitujúce pero

Dnešná verzia Levit Pen zaujme elegantným, kompaktným minimalistickým dizajnom založeným na modularite, ktorý v sebe ukrýva multifunkčné využitie v podobe hneď dvoch guľôčkových pier s rôznou hrúbkou hrotu a gumeného styla vhodného pre všetky typy dotykových displejov. K dispozícii sú štyri rôzne farby vysokokvalitnej švajčiarskej náplne pre účelnú prácu s textom – modrá, čierna, červená a zelená. Náplne je možné dokúpiť i samostatne. Praktickú stránku doplňujú viečka s neodýmiovými magnetmi. Vďaka ktorým sa len tak ľahko nestratia. Zároveň peru umožňujú spomínanú unikátnu schopnosť levitácie nad dizajnovo zjednoteným podstavcom. Pero má hliníkový povrch a je v súčasnosti dostupné v dvoch decentných farebných prevedeniach – v čiernej a striebornej. Súčasťou balenia je okrem samotného pera podstavec, stabilizátor pre účely levitácie, veko z nehrdzavejúcej ocele so zrkadlovým povrchom a 6 náhradných náplní.

Budúcnosť

V budúcnosti sa možno dočkáme aj ďalších variácií tohto zaujímavého produktu - na predobjednanie je na stránke zatiaľ k dispozícii limitovaná luxusná edícia Levit Pen s prvkami z 24 karátového zlata a možnosťou personalizovaného monogramu.

Zdroj: levitpen.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Levitujúce pero
Levitujúce pero
Levitujúce pero

Zdieľať