Filozofia Creative Cables

Ani sme netušili, že existuje možnosť, ktorá nám ponúka takú mnohostrannú flexibilitu pri navrhovaní a realizácii svietidiel, kým sme neobjavili platformu Creative Cables. Na našom webe už poznáme jej kvalitu, no dnes si jej riešenia viac priblížime pod lupou. V Taliansku založená spoločnosť v roku 2008 sa na slovenskom trhu rozbehla pred dvoma rokmi, odvtedy uspokojuje tvorivých ľudí túžiacich po inšpiratívnom detaile v interiéri. Ako názov prezrádza, produkcia sa venuje najmä “kreatívnym káblom”, ale aj mnohým štýlovým častiam svietidiel, ktorých vzájomné spájanie vytvára neobyčajný výsledok. Tieto si môžeme vyskladať a adaptovať sami podľa interiéru, gusta a nálady. "Naším cieľom je sprístupniť farebné textilné káble, dizajnové príslušenstvo a rôzne doplnky k svietidlám nielen pre predajcov, dizajnérov, výrobcov a remeselníkov ale aj širokej verejnosti - všetkým ľuďom, ktorí majú radi nový, zaujímavý, farebný a hlavne kvalitný dizajn.”

Či už navrhujeme komerčné priestory v súčasnosti populárnom priemyselnom štýle, alebo interiér rodinného domu s útulnejším charakterom, pravdepodobne, ani tie najnáročnejšie požiadavky nie sú nemožnými. Totiž široká škála možností personalizácie prekvapí laické oko, ale aj skúseného odborníka. V ponuke Creative Cables nachádzame stolné, podlahové, závesné lampy, klietky a tienidlá na ne. Tieto dizajnové svietidlá a ich relevantné doplnky sú vyrobené z najrôznejších materiálov - porcelánu, kovu, keramiky, textilu, silikónu, plexiskla, existujú aj betónové alebo drevené. Okrem iných, nápaditých komponentov sú mnohé alternatívy stropných roziet, objímok, štýlových vypínačov a stmievačov.

Esenciou svietidiel sú aj druhy a tvary žiaroviek, ktoré celkom isto rozžiaria miestnosť nielen z praktických, ale aj z estetických dôvodov.  A aký bude napájací kábel? No, nerozhodnodnosť v tejto téme naozaj nemá priestor, totiž výber káblov musí uspokojiť snáď aj najväčšieho puntičkára. Materiálovo je k dispozícii stočený umelý hodváb, ľan, bavlna v lesklých aj matných prevedeniach, čo sa týka vzorov -  pixel, kohútia stopa, cikcak, pruhy a kosoštvorce môžu tvoriť skutočne výnimočný detail v okamžitom prostredí. Široká farebná škála s viac než 120 dostupnými farbami a odtieňmi. Existuje viac než 10 000 kombinácií zostavených produktov.

Zdroj: creative-cables

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať