Hodinky – Architekt

Mladý, nádejný dizajnér Robert DABI navrhol hodinky špeciálne pre architektov a inžinierov.

Pred pár mesiacmi sme uverejnili publikáciu o spoločnosti 24time, ktorá nás svojim sortimentom nepochybne presvedčila o zmysle pre krásne, funkčné a štýlové hodinky rôznych druhov. Dnes sa k tejto obľúbenej téme vraciame, pretože 24time prichádza na československý trh s medzinárodnou novinkou, ktorá skutočne stojí za reč. Zanecháva dojem už len keď vyslovíme názov náramkových doplnkov:

Model The Architect a The Engineer.Takýmito titulmi sa pýšia hodinky z dielne Cronometrics. Výroba funguje od roku 2016 a má naozaj komplexnú DNA. Produkty sú navrhované v Nemecku, pričom súčiastky sa vyrábajú v Japonsku a kožené a oceľové remienka pochádzajú z Talianska. Možno práve aj vďaka svetovému koktelju je výsledok hodiniek taký zaujímavý.  

Prvý detail, ktorý na tomto doplnku púta zrak, je trojuholník na ciferníku. Je to viacvrstvový symbol, ktorého ambivalentná interpretácia záleží na pozorovateľovi. Môže to byť výklad troch dimenzií, ktoré dokažu ľudské zmysly pozorovať, ale môže to byť aj vyjadrením najstabilnejšieho geometrického tvaru, ktorým sa tak radi a často inšpirujeme. Trojuholník vyjadruje aj mužský a ženský princíp, čiže to, že ide o unisex hodinky. No, môžeme v ňom hľadať aj manifest stvorenia alebo alchemické tri stupne vývoja vedomia človeka, ktoré sa pokojne môžu spájať s plynutím času. Okrem filozofie konceptu sú tieto dve kolekcie náramkových hodiniek Architekt a Inžinier unikátne aj svojím nadčasovým elegantným dizajnom. Ciferník je zakrytý antireflexným tvrdeným minerálnym sklom, ktoré je odolné proti poškrabaniu. Tiež sú vodotesné do hĺbky 50m.

Architekt, Inžinier

Obe série sú k dispozícii v rôznych farebných a materiálových prevedeniach - nachádzame varianty s koženými aj oceľovými remienkami, puzdro v striebornej, zlatej a rose gold farbe. Model “Architekt” je navrhnutý pre vizionára, ktorý transformuje svet s predstavivosťou a vlastným štýlom. Pre neho čas nie je trávený iba múdro, ale najmä kreatívne. Model “Inžinier” je stelesnením doplnku pre realizátora, ktorý má stále v rukách využiteľný potenciál a nepozná nemožné. Oba modely sú sofistikované dizajnom a výnimočné funkciou. Sú navrhnuté pre dynamickú sebavedomú povahu. Nová klasika pre milovníka hodiniek. 24time.sk, tešíme sa na ďalšie novinky a výnimočné hodinkové kúsky!

Zdroj: 24time.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať