Drevené hodinky Kerbholz

Nové modely - Anton a Lamprecht

Aktuálne rozšírili svoje portfólio o nové modely - drevené hodinky s názvom Anton a Lamprech. Inšpirácia z Bauhausu je čitateľná aj pri týchto modeloch. V čistých tvaroch, farbách, textúrach a modernom vzhľade. Produkty oslovujú najmä prostredníctvom svojho originálneho dizajnérskeho jazyka - sú vhodné na každodenné nosenie, ale sú rovnako nenápadne osobité. Kolekcia je navrhnutá pre prirodzených, individuálnych ľudí, ktorí uprednostňujú nápaditosť a jednoduchosť pred extravaganciou.

Ekologický prístup

V manufaktúre Kerbholz vyrábajú drevené hodinky z hodnotného dreva a kože vysokej kvality, ktoré je ručne spracované. Zdôrazňujú ekologický prístup, na ktorý sú tvorcovia patrične hrdí. Pripájajú sa k ochrane životného prostredia, pretože ich materiálové zdroje pochádzajú z certifikovaného trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Zastávajú názor, že dobrý dizajn vytvára trvanlivé produkty a minimalizuje vplyv na životné prostredie a likvidáciu odpadu.

Zdroj: kerbholz.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKT

Drevené hodinky - inšpirácia z Bauhausu

"Náš vedúci princíp nie je intelektuálnou materiálnou záležitosťou, ale je to jednoducho neoddeliteľnou súčasťou vecí života, ktoré sú nevyhnutné pre všetkých v civilizovanej spoločnosti.” povedal Walter Gropius o filozofii vychýrenej nemeckej školy Bauhaus. Nie je novinkou, že sa myšlienky minulých umeleckých smerov cyklicky objavujú znovu a znovu aj v súčasnosti. Takýmto prípadom reinterpretácie epochy je dnešné zastúpenie s názvom Kerbholz. Začiatky príbehu spoločnosti sa datujú na rok 2011.

Zakladatelia

Matthias a Moritz spomínajú na cestu po Strednej Amerike, keď ich čaro dreva okúzľovalo na každom kroku. Po návrate domov sa teda rozhodli implementovať svoju pozitívnu skúsenosť do každodenného života nemeckých ulíc. Ich nápad ožil vo forme línie módnych doplnkov - drevených okuliarov a hodiniek. Základná idea produktov Kerbholz spočíva v názve - v dreve a jeho uzloch. Tieto bodové anomálie značia paralelu s výnimočnými životnými chvíľami, ktoré prežívame. Podľa vlastných slov, tvorcov motivuje to, že ich produkty môžu byť súčasťou práve takých krásnych a nezabudnutelných momentov.

Drevené hodinky

Zdieľať