Drevené doplnky Indigo Wood

Láska k drevu

S nadšením predstavujeme sériu výrobkov zo slovenskej dielne s názvom Indigo Wood, ktorá sa skladá z mladého páru architekta Adriána a grafickej dizajnérky Beby. Za vznik ich stolárstva môže "priveľa sedenia za počítačom a primálo kontaktu so skutočným materiálom”.  No tento fakt má naozaj pozitívne dôsledky nielen pre výrobcov, ale najmä pre užívateľov, pre ktorých tvoria. V Indigo Wood sa tvorcovia sústreďujú na to, čo majú radi: drevo a prácu, pretože láska k drevu je jednoduchá. "je príjemné na dotyk, aj na pohľad, dá sa dobre opracovávať, ale zároveň je pevné a má dobrú trvácnosť.” 

Ručná výroba

O hlavnej myšlienke ich štúdia prezrádzajú: "Naším cieľom je vyrábať produkty s trvalou hodnotou - teda s nadčasovým dizajnom, ktorý nepodlieha rýchlym trendom, a s úctou k materiálom. Nechceme prispievať ku konzumnému dizajnu. Šetríme tým prírodu, ale aj naše peňaženky.” V ručne vyrobenej ponuke Indigo Wood nájdeme mnohoraké výrobky, ktoré nám slúžia každý deň: krásne servírovacie dosky na kávu, sety väčších podnosov, efektné a štýlové dosky na servírovanie resp. na krájanie, sety fotorámikov alebo solničky a koreničky.  

Originálny výber

Nás očarili napríklad menšie servírovacie dosky z orechu zo série Hatch, ktorá je vyhotovená lepením priečne rezaného dreva. Vďaka technike, pri ktorej sa reže kolmo na vlákna dreva, je produkt omnoho trvácnejší a tiež na povrchu vytvára elegantný dekor vĺn. Táto doska má kompozične aj objemovo veľmi zaujímavý detail: mosadznú tyčku, ktorá umožňuje zavesenie. Z menších produktov si nás získal set koreničiek z orechového dreva. Dve tajuplné drevené kocky z orechového dreva s diagonálnym zárezom napriek svojej veľkosti pôsobia naozaj charizmaticky. Indigo Wood sa stal našim obľúbeným výrobcom drevených gastronomických a interiérových doplnkov. Ich produkty majú nápaditosť, charakter, štýl, cit pre detail a trvácnosť . Držíme palce nadalej, nech sa darí!
Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať