Dizajnové svietidlá – LULUX

Ak spojíme uhladený vkus architekta s doplnkami do interiéru, vznikajú jednoduché, elegantné a nadčasové momenty v priestore. Reč je konkrétne o svietidlách, ktorých funkcia je tak jednoduchá a naopak, dizajn tak rôznorodý. V súčasnosti tento trh prekypuje možnosťami výberu, ale nájsť originálne kúsky nie je  až také ťažké. Predstavujeme spoločnosť Lulux, ktorá disponuje zaujímavým unikátnym sortimentom, pravdepodobne vďaka svojmu odbornému architektonickému pôvodu. 

Dizajnové svietidlá

  • Počas realizovania online nákupu sa na tomto webe dá veľmi ľahko rozhliadnuť. Rozdelenie podľa kategórii umožňuje jednoduchú orientáciu - nájdeme tu v zoskupení industriálne, medené, drevené, minimalistické, škandinávske, zlaté a iné svietidlá.
  • Úplne najviac nás upútalo nástenné drevené svietidlo Cicle. S lineárne jednoduchou genialitou odkazuje na potrebu svetla v noci - keď na oblohe hlavnú rolu Slnka vystrieda Mesiac, pretože spojenie dvoch kruhov do jedného celku vytvára obraz ubúdajúceho vesmírneho telesa. K dispozícii sú dve varianty podsvietenia a tiež farebnosti dreva v kombinácii s bielou alebo čiernou. Bezpochybne sa z tohto svietidla stane ikona na akejkoľvek stene.
  • Ďalšou vychytávkou je svietidlo Chimes. V tomto prípade je minimalizmus severského dizajnu jednoznačne čitateľný. Jednoduchý dlhý drevený valec si nájde miesto nad jedálenským stolom alebo aj v čitateľskom kúte. Podľa potreby dokáže zapôsobiť aj samostatne, no lahodí oku aj keď je inštalovaný v zoskupení dvoch a viacerých kúskov. Dostupný je vo farbe svetlého a tmavého dubu.
  • Do tretice z ochutnávky Lulux si vyberáme medený luster Spark 3. Obľúbená moderná forma osvetlenia à la pavúk sa rozširuje z komerčných priestorov do moderných domácností. Trojica visiacich žiaroviek je kombinovateľná s rôznymi štýlmi interiéru a preto sa univerzálne hodí do ktorejkoľvek miestnosti súkromného prostredia. Má síce výraznú medenú objímku, ale konečný estetický výsledok závisí od výberu žiaroviek.
V súčasnosti je dôležité, aby nám ekologický ani ekonomický prístup spoločnosti neunikol. Je to eshop, ktorému záleží nielen na kráse a kvalite, ale aj na výrobných procesoch. Práve preto sú všetky produkty a dizajnové svietidlá z európskych dielní.

Zdroj, Foto: www.lulux.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať