SKY PARK PENTHOUSE

Sky Park penthouse

Zahe Hadid v Bratislave

Svetová architektúra sa už dlhší čas prezentuje aj na slovenskej pôde. Svoje podpisy tu zanechávajú, už aj architekti, ktorých mená rezonujú aj v ušiach bežného, architektúrou nepohladeného človeka. Jedným zo svetových autogramov je aj Sky park od architektky pôvodom z Iraku a jej architektonického štúdia. Reč je o prvej dáme architektúry Zahe Hadid. O tom, že sa jedná o významnú stavbu v celosvetovom merítku niet pochýb. Dokazuje to už len samotný vonkajší vzhľad 31 podlažných budov, prinášajúci úplne iný, nový pohľad na panorámu Bratislavy. Pohľad na budovy z ulice je určite ojedinelý, čo je ale unikátnejšie je výhľad z interiéru týchto rezidencií.

Exteriér a čeršnička na torte

Pohľadom na budovy zo strany exteriéru je určite každý z nás už presýtený, málokto ale vie, čo sa skrýva v útrobách budov. V premyslenom koncepte si záujemcovia o byt môžu vyberať z ponuky 2 až po 4 izbové. Pre náročnejších si developer pripravil čerešničku na torte v podobe kolekcie Penthouses a Panoramatic Collection Apartments. Treba uznať, že táto čerešnička je skutočne sladká. Najhonosnejší byt z čerešničkovej kolekcie Penthouses disponuje 260 m2 a to sme stále iba pri obytnej ploche. Okrem obytného priestoru máte v ponuke aj terasu doplnenú o dve lodžie. Pre porovnanie tvorí terasa spolu s lodžiami plochu bežného jednoizbového bytu v hlavnom meste. 

Sky Park penthouse

Sky Park penthouse

Autorom interiéru je štúdio AT26_architecture & design. Dispozičné riešenie tohto bytu začína vstupnou halou z ktorej sa dostanete do nadštandardnej obývacej izby, kuchyne, jedálne a čitárne. Na výber máte dve spálne s lodžiami, tiež dve izby, tri šatníky s rovnakým počtom kúpeľní a dve WC. Najprísnejším investičným kritériám sa pozornosť venovala aj na 27. a 28. podlaží s bytmi z kategórie sky Park penthouse - Panoramatic s výmerou bytov až do 160 m2.

Okrem veľkorysých výmer ponúkajú tieto byty aj vysoko nadštandardné možnosti zariadenia na ktorých sa pochopiteľne podieľala aj spoločnosť ProCream. Poskytujúca talianske výrobky v kombinácií s nemeckou kvalitou a holandským dizajnom bola najlepšou voľbou pre vytvorenie interiéru. Vyhotovenie v ich podaní poskytuje skutočne originálne možnosti či už je to vírivka na terase alebo sauna v spálni. Spojením luxusných materiálov spolu s prírodnými vytvoril tím ProCream dokonalú symbiózu vhodnú takéhoto projektu. 

Zdroj: skypark.sk Zdroj Foto: proceram.sk, Vizualizácie: Pictown

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Sky Park penthouse
Sky Park penthouse
Sky Park penthouse

Zdieľať