Dizajn náramkových hodiniek Say Time

Dizajn náramkových hodiniek

Say Time - kontrast k masovej výrobe

Žijeme vo svete nekonečnej masovej výroby. Naše prostredie je presýtené najrôznejšími predmetmi - a predsa máme pocit, že nám niečo chýba. Nedostatok času je každodenným fenoménom a pohľad na hodinky nám to pravidelne pripomína. Dnes si však predstavíme projekt, ktorého cieľom je iný prístup k výrobe  – kontrastný s rýchlosťou, ktorá je pre našu dobu taká typická.

Dizajn náramkových hodiniek

Varovné signály o potrebe udržateľnejšieho životného štýlu sú čoraz naliehavejšie, napriek tomu zriedka padnú na úrodnú pôdu. Dizajn náramkových hodiniek Say Time  z prírodných materiálov z udržateľných zdrojov vznikol z iniciatívy mladej nemeckej dvojice. Ako to už pri podobných projektoch býva, svetlo sveta uzrel vďaka crowdfundingu. Spája v sebe hlbokú filozofiu s precíznou remeselnou tradíciou. Tvorcovia sa pokúšajú vyjadriť harmóniu medzi realitou, ktorá nás obklopuje a ideálmi, po ktorých túžime.

Remeselné zručnosti

Obdivuhodné remeselné zručnosti aplikujú na potreby dnešnej spoločnosti s dôrazom na rešpekt k prírode a cez princípy Fairtrade i k ľuďom, ktorí sa podieľajú na každom kroku vedúcom k finálnemu produktu. Zaručujú tým, že je každý kus ručne vyrobených hodiniek unikátom – každý je zároveň umeleckým dielom, nie však na úkor funkčnosti. Jedinečné hodinky Say Time majú snáď silu nie len čas ukazovať, ale zároveň nás inšpirovať k tomu, aby sme v tejto uponáhľanej spoločnosti na chvíľu spomalili a zamysleli sa nad svetom okolo seba.

Prírodné materiály

Na poetike produktov Say Time sa v nemalej miere podieľa výber materiálov – portugalský korok, drahé kovy a drevo z lokálnych zdrojov. Prírodné materiály kombinujú s jedinečnými technologickými postupmi, ako je odlievanie kovov do foriem zo sépiovej kosti.  V súčasnosti je v ponuke jeden model hodiniek v unisex prevedení, čo taktiež odráža filozofiu autorov. Ľubovoľná kombinovateľnosť farebných prevedení korkového remienka, dreveného ciferníka a drahého kovu je ďalšou z jedinečných vlastností dizajnu Say Time. Používateľa nabáda vytvoriť si vlastnú verziu tohto funkčného doplnku, dokonale vystihujúcu jeho individualitu.

Zdroj: say-time.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať