BELARIA KOLIBA BRATISLAVA

Belaria Koliba Bratislava

Lokalita a pozemok

S developerskými projektmi, ktoré profitujú z ideálnej lokality, sa v posledných rokoch v hlavnom meste roztrhlo vrece. Mnohým z nich hrá do karát takmer bezchybný terén, ktorý umožňuje autorom voľnosť architektonického a urbanistického riešenia. Pre komplex Belaria Koliba Bratislava toto pravidlo neplatí – ateliér Ing. arch. Petra Moravčíka sa však rozhodol zo svahovitého pozemku bývalých viníc vyťažiť maximum. Vznikol tak zaujímavý projekt, ktorý zachováva charakter terénu a ponúka kvalitné a pohodlné bývanie v jednej z obľúbených bratislavských štvrtí. Medzi výhody lokality patrí výborné napojenie na centrum mesta a občiansku vybavenosť vrátane obchodných centier, školských či zdravotníckych zariadení. Významným pozitívom je zároveň blízkosť prírody, ktorá  obyvateľom ponúka širokú škálu športových a rekreačných možností vrátane cykloturistiky, pešej turistiky či lyžiarskeho vleku.

Developer a návrh

Developerom projektu je WBA Property Development. Prvá etapa projektu Belaria Koliba Bratislava - bola realizovaná v rokoch 2013-2015, druhá bola zahájená v marci 2016. Dokopy má komplex obsahovať 92 jedno- až štvorizbových bytov. Každý z nich disponuje balkónom, loggiou alebo terasou s atraktívnymi panoramatickými výhľadmi na mesto. Veľkorysé a logické priestorové riešenie dispozícií je jedným z hlavných predností, spolu s vysokým dôrazom kladeným na presvetlenie a intimitu jednotlivých bytových jednotiek. Parkové úpravy v exteriéry zabezpečujú množstvo zelene. Vysoký životný štandard zaisťuje tiež výber kvalitných materiálov vo všetkých častiach stavby. Čisté, pravouhlé línie a kubické členenie hmôt ako aj decentné farebné riešenie fasády dodávajú objektom elegantný ráz.

Fasáda a materiály

Fasáda je ozvláštnená detailmi v podobe tehlových obkladov, ktoré celkový dojem zútulňujú. Obytná časť objektov je vyvýšená, čím sú umožnené zaujímavé pohľady i z najnižších podlaží. Parter je odlíšený ako materiálovo, tak funkčne – je rezervovaný pre obchodné priestory. Samozrejmosťou je  popri parkovaniu na teréne tiež garáž sčasti zapustená pod zemou. Vďaka dobre zvolenej mierke objekty príjemne zapadajú do prostredia. Citlivá práca s terénom odkazuje na pôvodný charakter viníc. Ten je zachovaný najmä pri parkových úpravách terás, ktoré poskytujú obyvateľom všetkých vekových kategórií priestor pre oddych.

Zdroj: belaria.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať