Rezidencia Grand Koliba

Lokalita a zeleň

Táto vyhľadávaná lokalita sa teší zároveň ideálnej polohe v objatí prírody i výhodám bývania v meste. Nečudo teda, že je je obzvlášť bohatá na zaujímavé novostavby usilujúce sa svojim klientom ponúknuť čo najatraktívnejšie miesto pre život. Rezidencia Grand Koliba určite nie je výnimkou. Koncepcia projektu sa odráža od dvoch záporných kvalít, ktoré sa s bývaním v meste rutinne spájajú – nedostatku zelene a stiesnených dispozícií. Vyriešenie týchto problémov sa má stať základom pre vysoký životný štandard.

Rezidencia Grand Koliba

„Rezidencie Grand Koliba sú výnimočné v mnohých ohľadoch. Je to vzácny súlad architektonického riešenia, priestoru s úžasnou atmosférou a najmodernejších technológií. Je to výnimočné miesto, pre výnimočných ľudí. Miesto, kde sa budete cítiť dobre,“ opisuje projekt architekt Mgr. Art. René Kosman. Oddychová zóna prekypujúca zeleňou má pokryť vyše polovicu pozemku. Jej súčasťou sú záhony, detské ihriská i workoutové ihrisko pre dospelých, ale i rozľahlá slnečná terasa s unikátnym výhľadom na mesto a vodná plocha. Dominantou komplexu sa má stať najvyššie položená fontána v meste.

Architektonické riešenie

Prednosťou architektonického riešenia je citlivo zvolená mierka, štyri štvorpodlažné objekty hladko zapadajú do svahovitého terénu. Komplex obsahuje 181 bytov v rozmedzí od 2 po 4,5 izbové. Projekt spadá do triedy A1 – spĺňa štandardy ultranízkoenergetickej stavby. Komfortné bývanie zabezpečujú priestranné dispozície i nadštandardné technologické vybavenie vrátane systému stropného vykurovania a chladenia. Ten je v súčasnej dobe medzi obytnými stavbami unikátom. Veľkoplošné hliníkové okná sa postarajú o výborné presvetlenie bytov.  Súčasťou prízemných bytov sú predzáhradky, ostatné disponujú terasami. Ustúpením najvyššieho podlažia opäť vznikajú obzvlášť veľkorysé strešné terasy. Parkovanie je riešené v suteréne objektov. Nechýba oplotenie areálu a systém videovrátnikov – projekt tak obyvateľom poskytuje bezpečie a súkromie a to napriek rýchlo sa meniacej tvári tejto atraktívnej lokality.

Zdroj: www.grandkoliba.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať