Vizualizácie 3D a modelovanie v architektúre

Vizualizácie 3D

Vizualizácie 3D

Vo všeobecnosti by sa samotná 3D vizualizácia dala definovať ako akákoľvek technika pre zobrazenie za účelom ilustrovania idey alebo predstavy. Štandardom pre takúto obrazotvornosť pred pár desaťročiami bola axonometria resp. škica - tá bezpochybne disponovala šmrncom a čitateľným rukopisom tvorcu. Potom prišla éra CGI (computer generated imagery) prvosienok, na ktoré dnes pozeráme tak trochu úsmevne. No dnes, vďaka mnohotvárnosti digitálnych softvérov a autorskému vkusu sa lata kvality počítačových vizualizácii posunula do neskrotných výšok. Ovládanie virtuálnych kamier, svetiel, prostredia atď. si vyžaduje zrelé technické zručnosti a zdokonalenie obrazu si nárokuje značnú umeleckú tvorivosť. Teda, termín "Vizualizácie 3D" a 3D artist sa zrodil právom.

Tvorba a portfólio

K tomuto titulu sa hlási Ján Prachár a Pavlína Mojská, dvojica kreatívcov pod názvom Vizualizácie 3D. Grafické štúdio sa zameriava na vizualizáciu produktov - kompletnú tvorbu a textúrovanie 3D modelu - a architektúry, v rámci ktorej ponúkajú exteriérové a interiérové vizuály bytov, domov, nebytových priestorov a developérskych projektov. Tiež sa venujú 360 stupňovej vizualizácii a virtuálnej aj rozšírenej realite. Charakteristické pre ich tvorbu je vysoká svetelnosť a jasnosť farieb, čoho výsledkom sú pútavé a vitálne výsledné obrázky. Spoločnosť svoju činnosť začala v roku 2017, odkedy svoje portfólio obohatila o znamenité projekty.

Rodinný dom - Paňovce

Kvôli spolupráci so spoločnosťou Vizualizácie 3D sa našou srdcovkou stal projekt pre rodinný dom v Paňovciach. Farby, materiály, štruktúry, textúry, detaily a, samozrejme, svetlo sú podstatnými určujúcimi kritériami rovnako pre interiér ako i exteriér. Nezanedbateľným momentom je aj obrázok s nočnou scénou domu, kedy hlavnú úlohu preberajú LED svietidlá pomedzi drevené late. Jednoduchosť a zreteľnosť vizuálov pre architektonickú štúdiu vo vysokej kvalite nesklamala ani nás, ani klienta. Nezabudnime si ale pripomenúť, že neodmysliteľnou súčasťou akejkoľvek vizualizácie je fakt, že zvyčajne nezobrazuje realitu. Je to grafika vytvorená s parametrami pre oku lahodiaci ideálny výsledok. Práve preto je dôležité určiť si priority, či je potrebné zvoliť si jednoduchý obrázok v danom kontexte pre predstavu, alebo k dokonalosti vycibrenú high-end vizuálizáciu pre marketingové účely.

Zdroj: www.vizualizacie3d.eu

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať