Týždeň dizajnu a digitálnej kultúry

Týždeň dizajnu a digitálnej kultúry 

Od 4-9 júna tohto roku zažijete v Bratislave prvý krát Týždeň dizajnu a digitálnej kultúry. Renomované festivaly: Bratislava Design Week a Sensorium Festival sa spojili aby pripravili pre širokú verejnosť bohatý program plný dizajnérskych a umeleckých inštalácii, výstav, premiér, diskusií, workshopov, fashion shows ale aj odbornú konferenciu o digitálnych technológiách v umení či performancie a diskusie na horúcu tému trvalej udržateľnosti a vegánskeho prístupu v súčasnom dizajne a roširovania ľudských schopností a kreativity prostredníctvom technológií. Predstavia sa zaujímavý spíkri, dizajnéri aj umelci zo zahraničia, ale aj lokálnej scény. Program bude sústredený najmä v Starom meste, ale nájdete nás aj v Pistoriho Paláci, na Ventúrskej a v ďalších lokalitách Bratislavy. CreateSpace je mediálnym partnerom tohto festivalu z čoho máme veľkú radosť. 

Bratislava Design Week

Je najväčší medzinárodný festival súčasného dizajnu na Slovensku. V tomto roku slávi svoje desiate výročie. Hlavnou témou roku 2019 sú vzťahy.Sú to práve oni, čo zaujímavo miešajú karty pri vzniku dizajnérskeho produktu. V programe festivalu dominujú medzinárodne výstavy a inštalácie, ktoré budú tento rok sústredené najmä na Ventúrsku ulicu, ale nielen tam.  Zaujíma nás aj budúcnosť preto dostane priestor aj dizajn, ktorý vzniká s maximálnym rešpektom k prírode.

Hostia

V roku 2019 privítame veľa zaujímavých hostí ako sú Marlene Huissoud (FR), Studio Zaven (IT), Maria Cristina Didero (IT), Erez Nevi Pana (NL), Zuzana Gombošová, Karol Pichler, Agnieszka Jacobson (PL) a ďalších.

Zdroj: www.bratislavadesignweek.sk

 

Sensorium Festival

Je najväčší festival digitálneho umenia a kultúry Slovensku, ktorý už štyri roky prepája technológie, vedu, dizajn a umenie. Sú to dni plné workshopov, diskusii, inštalácii a A/V performancii pre odborné publikum i širokú verejnosť. Sensorium Festival sa odohráva 7 až 9 júna 2019 v rôznych priestoroch naprieč Bratislavou v znamení témy Rozšírená myseľ. Hlavným dejiskom je Pistoryho palác a námestie SNP. 

Hostia

Prvými potvrdenými hosťami nadchádzajúceho ročníku sú  Elliot Woods|Kimchi and Chips (KOR), Christopher Csíkszentmihályi | MIT Inštitút (USA/PT), Stefanie Posavec (UK), Cristóbal Valenzuela (USA), Aleksandra Przegalińska (PL), Jonathan Reus (NL), Ján Pernecký (SK).

Zdroj: www.sensorium.is

 

Zdieľať