Svietidlá – 13°

Dizajnové svietidlá

Dnes venujeme pozornosť dizajnérskym kúskom z dielne Dreizehngrad. Zaujímavý a inšpiratívny názov, v preklade "13 stupňov”, sa viaže na základňu a domov spoločnosti, ktorý je v Drážďanoch - mesto sa totiž nachádza na trinástom stupni zemepisnej dĺžky. Tento ateliér prejavuje vášnivú oddanosť svetlu už od roku 2010, odkedy sa zaoberajú vývojom, výrobou a distribúciou svietidiel. Tiež sa pravidelne zúčastňujú európskych aj svetových veľtrhov, kde opätovne dosahujú profesionálne uznanie a medzinárodné úspechy svojho dizajnu a produktov.

Dizajnový jazyk

V kolekciách Dreizehngrad sa charakteristicky objavuje spojenie tradičnej výroby a moderného dizajnu. Originalita a typickosť svietidiel sa prejavuje v kombinácii prírodných materiálov v elegantnom dizajnovom jazyku, silnom cite pre detail a dôraze na jednoduché línie. Každý kus je jedinečný vďaka handmade výrobe, ktorá zakaždým rozpráva originálny príbeh a zároveň zaručuje vysokú kvalitu výrobkov. Absolútne nás pohltil viacvrstvový umelecký prejav, s ktorým tvorcovia Dreizehngrad pracujú. Napriek svojej minimalistickosti, každá kolekcia okrem svietidla evokuje aj iný objekt, ktorý dokážeme spojiť s vlastnou skúsenosťou. Napríklad séria Industrial s kombináciou dreva a skla pripomína elegantnú karafu alebo kolekcia Funk nám pripomína nezvyčajný set drevených pohárov.

Taliansky kávovar alebo origami ?

Náš výber tentoraz padol na svietidlo z najnovšej kolekcie Beat, ktorý sme mali možnosť aj vyskúšať. Na prvý letmý pohľad pôsobí ako taliansky kávovar alebo nejaký objekt origami. Páči sa nám ambivalentný výraz, nejasný svojou impresiou, že sa jedná o závesné svietidlo. Tenká vrstva ocele, ktorá je rafinovane geometricky obtočená okolo zdroja, moderne a evidentne definuje formu a pritom v škárach dáva priestor pre prienik svetla. Svietidlá Dreizehngrad dokážu obzvláštniť priestor v kvalitných kaviarňach a reštauráciach, v štýlových hoteloch a kanceláriach. Dokážeme si ich jasne predstaviť aj v teple domova s dobrým vkusom. Určite si nájdu miesto nad jedálenským stolom, v spálni alebo v stupnej hale.

Zdroj: dreizehngrad.de

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Svietidlá - 13°
Svietidlá - 13°
Svietidlá - 13°
Svietidlá - 13°
Svietidlá - 13°

Zdieľať