Stolička NESEDA

Patentovaný ergonomický tvar

V súčasnosti sa veľa hovorí o nevýhodnej a zdraviu neprospešnej problematike sedavého zamestnania. Je to tak. Sedieť často a dlho musí mnoho z nás. Je to bežné, ale nie je to normálne, a vonkoncom ani zdravé. Väčšinou však nad tým iba mávneme rukou a povieme si, že to je fakt a nedá sa s tým nič robiť. Naštastie, sa predsa nájde kreatívny inovátorský vynález, ktorý prichádza s ideou zlepšiť každodenné neresti viachodinového sedenia. Na trh prichádza jedinečná stolička Neseda, o ktorej významnom prínose nielen do kancelárskeho sveta , ale aj svetda produktového dizajnu budeme určite veľa počuť. S hrdosťou pridávame na margo, že nápad pochádza zo Slovenska! Neseda je kombináciou funkčného produktového dizajnu, nastaviteľnej flexibilnej konštrukcie, kvalitných materiálov a prémiového spracovania zo Slovenska! Nový spôsob sedenia s patentovaným ergonomickým tvarovaním je nastaviteľný všetkými smermi, čiže nemá problém adaptovať sa na rôzne výšky a typy postáv.

"Akceptáciu kultúry celodenného sedenia automaticky znamená akceptáciu fyzickej degenerácie. Tá je výsledkom adaptácie na dlhé hodiny sedenia každý deň v mesiaci, rok za rokom. Žiadne sedenie nie je zdravé, ak v rovnakej geometrii strávime viac ako 30 minút. Stolička Neseda umožňuje striedať 5 až 6 prirodzených polôh tak často, ako sa nám chce."

Koncept a polohy sedu

Základná poloha klasického sedu ponúka pohodlné a zdravé sedenie vďaka robustnej anatomickej podpore v krížovej oblasti a tak zabraňuje skracovaniu bedrodriekových svalov. Táto poloha je navhodnejšia, keď sa vyžaduje vysoká koncentrácia. Venovať náročnejším aktivitám pozornosť ale umožňuje aj sed turecký. V tejto polohe, na rozdiel od predošlej, svaly cítia zmenu geometrie, ktorú po vyčerpávajúcom dni ocení celé telo. Ďalšou polohou je sed v kľaku, v ktorom svaly stále pasívne a zdravo pracujú. Sedenie naopak s podopretím o brucho alebo prsia je vhodná na uvoľnenejšiu pracovnú aktivitu ako je napríklad skupinový brainstorming, ale hodí sa aj na kreatívne myslenie, ba dokonca meditáciu.

Jednoduchá, ale pútavá

Stolička Neseda je výborným spoločníkom pri podopieraní sa pri stoji, keď prebieha kolektívna diskusia, prípadne pri práci za standing-deskoch. Najodporúčanejšia, ale aj najnáročnejšia pre držanie tela, je hlboký drep. Tento spôsob sedu má rehabilitačný a antidegeneračný charakter - pomáha skráteným svalom vrátiť sa do pôvodných rozmerov. Samozrejme, nesmieme vynechať komentár ani o dizajne a spracovaní stoličky. Pôsobí ako z futuristického filmu - jednoduchá, ale pútavá s pozoruhodným kvalitatívnym výberom materiálov a ergonomickým tvarovaním. Momentálne je Neseda dostupná v čiernej verzii, farebné kombinácie sa pripravujú na výrobu. Držíme palce úspechu slovenského sedacieho divu!

Zdroj: www.neseda.com, Foto: www.jarolim.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať