Revolučné pero KOSMOS

 

"Dizajn a štýl by mali fungovať pre dobrý pocit a vzhľad bez veľkého úsilia” - znie krédo pre kreativitu našej dnešnej témy. Mníchovské dizajnové štúdio Stilform založené Christophom Bohrerom a Martinom Wagnerom tvorí produkty z oblasti bývania a domácnosti, pričom sa venuje aj návrhu priemyselných výrobkov. Od roku 2013 formujú svoj svet v duchu, ktorý ich vedie k pochopeniu modernej spoločnosti, aby ju svojimi inovatívnymi nápadmi mohli uspokojovať. Morfológia ich tvorby sa zameriava na minimalistické produkty - jasné línie a atraktívny vzhľad. Samozrejme, v procese návrhu nezabúdajú pritom ani funkčnosť, pretože veria, že je kľúčom k trvácnosti. "Každý projekt začína prázdnym listom papiera a zakaždým končí kreatívnym riešením. Väčšinou naša inšpirácia pochádza z prírody, vedy a iných oblastí, ktoré pomáhajú zjednodušovať a vytvárať pohodlie v každodennom živote.”

Revolučné pero KOSMOS

My sme v ich portfóliu našli skutočne fascinujúci kúsok, písaciu pomôcku - revolučné pero KOSMOS. Bolo navrhnuté s úmyslom robiť používateľovi denného spoločníka. Má čistý, zreteľný tvar, jeho krytka pôsobí akoby levitovala. V ponuke ho nachádzame vo viacerých trendových farbách s rôznymi úpravami povrchu, ktoré sa takto dokážu prispôsobiť individuálnemu štýlu a charakteru používateľa. "Pero ponúka nový magnetický dizajn otvárania, ktorý ho odomkne jednoduchým posunutím viečka. Je vybavený neodýmovým magnetom vo vnútri a je perfektne vyvážený, aby jeho sila držala krytku v polohe voľnobehu a aj písania. Každá časť pera je zhotovená z pevnej a vysoko odolnej hliníkovej zliatiny, ktorá sa bežne používa v leteckom priemysle."

Zaujímavý návrh pera Kosmos uznávame nielen my a nová generácia kreatívcov, milovníkov minimalistického dizajnu, ale aj medzinárodná porota. Písací spoločník totiž obstál aj na vychýrenej platforme ocenení Red Dot Awards,  a to hneď dvakrát - v rokoch 2014 a 2016, v roku 2015 tiež uspel ako nomimant v kategórii nováčika na German Design Award.

Zdroj, Foto: www.stilform.com

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať