Originálny betónový obklad

Betónový obklad - INEX ART

Dnes vám formou rozhovoru predstavíme kreatívne jadro značky INEXART ,ktoré tvorí manželský pár Barbora Figuli, ktorá študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v odbore voľná textilná tvorba, reštaurovanie a Ivan  Figuli, ktorý študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici v odbore sochárstvo, voľné výtvarné umenie. Spoločne sa zaoberajú návrhom a výrobou dizajnových 3D obkladov z pohľadového betónu.

Ako a kedy vznikla vášeň pre betón?

Ani neviem presne určiť kedy sa to stalo... mám pocit, že to nemá konkrétny počiatok, asi to tak bolo vždy.

Prečo betón? 

Betón je pre nás fascinujúci z rôznych dôvodov, je to čisto prírodný materiál a veľmi zaujimavé na ňom je, že je to materiál plný kontrastov. Používali ho už starí Rimania, napríklad aj pri stavbe Panteónu v Ríme a používa sa dodnes, čo je samo o sebe fascinujúce. Je to výnimočný, odolný stavebný materiál, no zároveň sa pri správnom použití mení na delikátny dizajnérsky kúsok. Staro – nový, úžitkovo – dekoratívny. Veľmi príjemné je aj to že je to materiál extrémne odolný voči rôznym vplyvom a je ho možné prispôsobiť prakticky do každých podmienok a nevyžaduje si takmer žiadnu starostlivosť.

Vznik štúdia Inexart jeho  smerovanie a filozofia

Štúdio Inexart vzniklo v roku 2010 a prešlo rôznymi transformáciami, od výroby kulís vo filmoch ako napríklad Herkules, Svet bez konca, dalej kulís na turné pre Horkýže Slíže... Neskôr sme sa venovali výrobe interaktívnych výstav pre obchodné centrá po celom Slovensku. Pôsobili sme aj v oblasti reklamy, výroba rekvizít do reklamy, realizácie obchodných výkladov, a ďaľšie realizácie v kreatívnej oblasti a atypickej výrobe. Myšlienka bola vytvoriť kreatívny ateliér, ktorý je schopný uchopiť rôzne výzvy a uplatniť kreativitu v plnom rozsahu. Najaktuálnejšia podoba ktorú chceme udržať dlhodobo je koncentrovanie kreatívy, schopností a zdrojov do výroby 3d obkladov z betónu. Je to v podstate návrat k pôvodným myšlienkam našej firmy IN(teriér) EX(teriér) ART. Baví nás, a máme ambíciu ľudí inšpirovať a dúfame, že aj kultivovať prostredníctvom vstupovania do interiéru, osobného priestoru našim produktom. Základom našj filozofie je rovnováha obsahu a formy.

Čo znamená “sériová manufaktúra” ?

Naše výrobky sú vyrábané ručne v rozsahu, ktorý sa nedá definovať ako malovýroba, no ani ako sériová výroba... chceme si zobrať výhody, plusy z obidvoch svetov, touto formou prinášať kvalitu ako pri malovýrobe, no cenu a dostupnosť priblížiť výrobe sériovej.

Aktuálne kolekcie, a plánované rozširovanie portfólia v budúcnosti? 

Momentálne máme v ponuke 4 kolekcie, každá kolekcia má potom mnoho ďalších možných tvarových a materiálových kombinácií. Okrem farebných variácií ponúkame betónový obklad v kombinácii so zlátením plátkový zlatom, prípadne v kombinácii so stabilizovaným machom a podobne. Naše portfólio samozreje stále rozširujeme a snažíme sa vždy o výrazný kvalitatívny prínos, nie len o variácie a jemné odtiene. Náš prístup je skôr v zmysle nie kvantita, ale kvalita v širšom zmysle slova.

Individuálna zákazková tvorba

Tak, ako sa snažíme o vysokú úroveň profesionality a kvality, rovnaké ambície máme aj vo vzťahu s našimi zákazníkmi. Chceme, aby to bol pre našich zákazníkov jednoduchý proces a príjemná skúsenosť od prvej komunikácie až po realizáciu. Súčasťou našich služieb je aj konzultácia, kde radi poradíme s konkrétnym riešením, návrh  na mieru, poskytujeme možnosť návrh vizualizovať, tak aby si vedel klient predstaviť, ako bude konkrétne riešenie v jeho prípade vyzerať, a samozrejme realizácia (montáž). Naše služby sa snažíme s každou skúsenosťou proaktívne vylepšovať.

Realizácia spoločného projektu - betónového obkladu na mieru 

Pri tejto realizácii sme sa v spolupráci s majiteľom a autorom interiéru rozhodli využiť efekt farebného gradientu. Zvolený betónový obklad Trigon bol okrem základnej farebnosti vyrobený v ďalších troch odtieňoch, ktoré boli rozdelené do štyroch vrstiev od tmavej šedej po bielu. Realizácii predchádzala príprava vizualizácie a technických podkladov, vďaka čomu bolo možné pripraviť obklad presne na mieru vo výrobe, a počas inštalácie tak predísť rezaniu, prípadne brúseniu. Inštalácia tak prebieha rýchlo, v tichosti a bezprašne, čo určite ocenia najmä majitelia bytu.

Betón Inšpiráciou

Pre nás je betón veľkou inšpiráciou a veríme, že sa nám podarí inšpirovať aj Vás. V prípade záujmu sa neváhajte obratiť na www.inexart.eu

Zdroj: www.inexart.eu, Instagram: Inexart_concrete_tiles, Facebook: INEXART , Foto: jarolim.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

INEX ART - návrh

Návrh koláže - gradient jednotlivých farieb

Proces výroby - odlievania obkladov

Betónový obklad montáž

Samotná montáž na mieste

Zdieľať