Originálne Hodinky Bólido X

Originálne hodinky Bólido X

Švajčiarske hodinky s unikátnym dizajnom. Názov Bólido v preklade - METEOR. Takto metaforicky by sa dal vyjadriť nápad pre dizajn, logiku a výrobu týchto náramkových hodiniek. Hodinky Bólido sú na prvý pohľad minimalistický doplnok s predvedčivým dizajnom však v sebe ukrýva omnoho viac. "Našou víziou bolo vytvoriť nový druh hodiniek. Taký, ktorý zodpovedá nášmu vnímaniu architektonického dizajnu a funkčnosti.” Takto sa vyjadrujú Simon Husslein a Pierre Nobs, zakladatelia značky, ktorí po dlhoročných skúsenostiach vyvinuli návrh a inžinierstvo značky hodiniek Bólido.

Kickstarter

Aktuálne prebieha kampagn na platforme Kickstarer kde môžete podporiť výrobu týchto unikátnych hodiniek. Zároveň si touto formou môžete zaobstarať tieto švajčiarské hodinky za zvýhodnenú cenu ktorá bude ponúknutá jedine v čase prebiehajúcej kickstarterovej kampagne. Máte tak možnosť urobiť do 20.03.2020 podporiť ich výrobu a zaobstarať si tento unikátny kúsok.

SWISS MADE - Švajčiarská výroba a tvar hodiniek - ergonómia

Vďaka netradičným technikám je výroba lacnejšia oproti ručnej, no stále plní podmienky oprávnenia pre používanie Swiss Made. Hodinky Bólido a ich inovatívna automatická produkcia rámu umožnuje cenovú konkurencieschopnosť na trhu s hodinkami s označením švajčiarskej výroby.  Táto metóda však ponecháva oveľa menej priestoru pre detailný dizajn produktov. Pridaním druhej osi otáčania teda vzniklo naklonenie číselníka, čo znamená, že tvar hodiniek vyzerá ako nakrivo zkosený kužeľ - výborne využiteľný aspekt napríklad pri šoférovaní. Rozdielna hĺbka hodiniek na hornej časti, nad číslicou 12, dáva možnosť pre neobvyklé osadenie navíjania, čiže ani náhodou nebude tlačiť. Tvorcovia venovali dôkladnú pozornosť aj skúmaniu funkčnosti dizajnu číselníka, aby dosiahli čo najlepšiu čitateľnosť z každého uhla pohľadu, vzdialenosti a pri rôznych svetelných podmienkach.

Dizajn - Red Dot Award 2018

Hodinky získali v roku 2018 prestížny Red Dot Award. Do dizajnu implementovali aj Super Luminové plôšky, ktoré umožňujú bezproblémovú viditeľnosť v tme. Čo sa týka remienka, je inšpirovaný potápačskými pomôckami - je vyrobený z vysokokvalitnej gumy a odolný voči tlaku až do hĺbky 100m. Inteligentný, logický, pokrokový dizajn hodiniek si podľa nás zaslúži uznanie. Je pravda, že dizajn nabral iný ako "klasický" smer, takže si ich dokážeme predstaviť iba na zápästí, majiteľa s prirodzenou dávkou odvahy a nekonvenčnosti.

Kickstarter: www.kickstarter.com
Zdroj: bolido.rocks

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať