Nábytok zo starých skateboardov

Skateboard

Populárna zábava najmä mladých, ale aj koníček a zárobok profesionálov. Adrenalínové jazdy sú lákadlom pre všetkých, bez rozdielu veku a pohlavia. Ako mnoho iných vecí, aj skateboard má však svoju životnosť, po uplynutí ktorej môže byť jeho ďalšie používanie rizikové. Netreba však hneď skateboardovú dosku vyhadzovať, má ešte mnoho ďalších využití. Občas k tomu stačí iba dobrý nápad a pár šikovných rúk. Na konci celej práce vám ostane takmer neporušený stav v peňaženke a pocit z dobre vykonanej práce, ktorý zapadá s dokonale vypracovaným dizajnovým interiérom.

Recyklácia

Množstvo odpadu vyprodukované len v samotnej EÚ rastie a v súčasnosti predstavuje okolo 3 miliardy ton ročne. V súčasnosti sa v rámci celej EÚ opätovne použije alebo zrecykluje iba 40 % odpadu z domácností. Aktuálna environmentálna situácia vo svete, ktorá je spôsobená najmä priemyselnou výrobou, sa odzrkadľuje rovnako na produkcii oblečenia či nábytku z recyklovaných materiálov. Tento trend začína byť u dizajnérov čoraz obľúbenejší. Recyklácia je jedným z najlepších spôsobov, ako prinavrátiť funkciu niečoho, čo sa zdá „vyslúžilé“. Recyklácia nemusí vždy znamenať len namáhavý a zdĺhavý proces strojovej výroby. Recykláciou napríklad skateboardov dodávate pridanú hodnotu objektu: či už je to finančne, vizuálne alebo emocionálne.

Začnite

Keď chce človek urobiť pozitívnu zmenu, musí začať sám od seba! Vďaka kreativite a úsiliu  sa využitie starého dreva a nábytku stáva viac a viac populárnym, pretože je to skvelý spôsob recyklácie a šetrenia peňazí. „Dizajn môže byť mierna zmena farby, obrúsenie alebo úplná premena pôvodného na niečo nové." Originálne kúsky nábytku sú vyrobené zo starých skateboardov. Florian Bürkle je nemecký dizajnér, ktorý si založil firmu FLOID -  obchod s nábytkom. Doplnky do domácnosti vytvára zo starých recyklovaných zo  skateboardových dosiek. Touto formou vznikli naozaj jedinečné ergonomicky navrhnuté produkty. Všetky produkty sú ručne vyrábané v nemecku. Ročne sa len na Slovensku vyprodukuje 1,4 mil. t odpadu, z toho sa recykluje len 1 %. My veríme, že prepojenie dizajnu, funkčnosti a kreativity môže vniesť do starých a nepoužiteľných vecí nový život...

Zdieľať