Moderný byt s pôsobivým šarmom

Moderný byt s pôsobivým šarmom

V historickej štvrti Moskvy sa architekti zo štúdia INT2 architecture rozhodli dodať bytu nádych jednoduchosti a elegancie zároveň, kombinujú moderný vzhľad s pôvodnými prvkami. Architektom sa podarilo vytvoriť príjemný moderný byt, ktorý disponuje minimalistickým vzhľadom. Majiteľom ponúka štýlové bývanie snov plné pôsobivých detailov a zároveň podnecuje pocit útulného domova.

Materialové riešenie

Kombináciou drevených a moderných prvkov, ako aj využitím oceľových materiálov vznikol priestor, ktorý si každý hneď zamiluje. Neutrálne farebné odtiene, bielej, čiernej, hnedej a béžovej sú len plusom. Obývačke dominujú najmä drevené prvky. Sivý gauč a minimalistickée plochy spoločne vytvárajú pohodlné a jednoduché miesto na oddych. Kompletný návrh v minimalistickom štýle a ekodizajne, ako aj zaujímavých geometrických tvarov.

Drevo v interiéri

Drevo je pre človek veľmi špeciálny materiál. Má výnimočné postavenie v celej našej kultúre. Dokonca môžeme hovoriť o tom, že význam tohto materiálu presahuje kultúry. Drevo jednoznačne patrí do interiérov, aby svojou prítomnosťou vytváralo teplo domova. Moderný byt a jeho kuchyňa - prevažne vo farbe bielej, tyrkysovej a farbe dreva - využívajú sa svetlé drevené materiály v kombinácii s priznaným betónovým podhľadom. Drevo má vynikajúcu vlastnosť – na dotyk pôsobí teplo - z tohto dôvodu nájdete v celom byte drevené podlahy. Spálňa je svetlá, jednoduchá, dominuje jej veľká posteľ s pohľadovým betónom na strope. Byt, ktorému použitie drevených materiálov dodáva osobnosť a jedinečnú harmóniu je naozaj unikátny.

Zdroj: int2architecture.ru Vizualizácie: INTERIOR-IL

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať