MOSSDESIGN – zelené steny

Naša práca na OECD fóre 2019, ktorému predsedala SR. Very proud of our products at OECD forum2019 in Paris. ..#oecdforum #oecdforum2019 #oecd #slovakia #mosswall #moss #mossdesign #mossdesignsk #homedesign #living #modernhome #design #designer #architecture #architect #instagood

Uverejnil používateľ MOSSdesign Streda 19. júna 2019

Príroda v interiéri

Keby vám niekto pred pár rokmi povedal, že za prírodou už netreba chodiť, pretože príroda môže prísť za vami, asi by ste tomu neuverili.  Čo máme na mysli? Mach v interiéri. Jedinečný 100% prírodný mach a rastliny priamo na stenu. Čoskoro možno aj u vás doma. Je to slovenská firma, kde navrhnuté dizajnové kúsky v podobe obrazov a stien pochádzajú z handmade výroby nášho hlavného mesta.

Údržba a starostlivosť

Ak ste si mysleli, že budete musieť polievať každé ráno pred odchodom do práce, tak máme dobré správy, práve naopak. Takéto prírodné umelecké dielo je bezúdržbové, a to aj vďaka kvalitného prevedeniu s dôrazom na detaily. Rastliny nerastú a ani nepotrebujú resp. nemali by byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu a ani prichádzať do kontaktu s vodou. Je tak zabezpečená dlhá životnosť.

Mach v interiéri - Atmosféra prírody

Sú určené pre interiér, ktorý skutočne pozdvihnú. Dajú sa vytvárať nespočetné farebné kombinácie, rôzne vzory. Mach v interiéri resp. zelená stena z neho je ideálna aj pre firemné priestory, kde sa dá z rastlín vytvoriť logo, firemné grafika či piktogramy. MOSSdesign má v portfóliu i unikátne machové hodiny v nástennej i stolovej variante. Základným materiálom každého výtvoru je klasický mach, ktorý poznáme z lesov. Kopcovitý mach vytvára 3D efekt prostredníctvom unikátnej štruktúry a tvaru.

Rôznorodé kombinácie

MOSSdesign pracuje aj s ďalším skvelým funkčným doplnkom - s lišajníkom severským. Je veľmi hebký na dotyk a je vhodný ako pre chladné hmoty industriálneho štýlu napr. betón, tak aj pre prírodné materiály napr. drevo, kameň. Okrem typicky zelených odtieňov, je možná jeho variácia v červenej, oranžovej, žltej, fialovej, modrej farbe a to nie sú všetky. Mach v interiéri vie krásne dotvoriť atmosféru. Podstatnú súčasť obrazových kompozícií a živých stien tvoria aj divoké rastliny a kvetiny. V Kombinácii s machom či drevom sa vie prirodzene a jednoducho nadobudnúť atmosféra dotyku s prírodou.  Zaujímavosťou machu je, že naň možno naň pozerať ako akustický materiál, pretože  absorbuje zvuk. Ďalšou výhodou je, že odpudzuje prach a je hypoalergénny.

Krásne zelené machové steny nájdete aj v New Living Center v Bratislave. Na výstavných plochách si môžete pozrieť zblízka takéto netradičné umenie. Radšej raz vidieť ako stokrát počuť. MOSSdesign je toho doslovne „živým“ dôkazom. Príďte načerpať inšpiráciu.

Zdroj: mossdesign.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať