Kvadratický parížsky apartmán

 

Rekonštrukcia starého bytu

Láka vás bývanie v romantickom starom dome? Máte radi veľké izby a historické fasády? Aby bolo bývanie komfortné najbližšie roky, nasťahovaniu do bytu v starom dome, často krát predchádza kompletná rekonštrukcia. Býva nákladná a náročná. Uvedieme vám tento podarený príklad ako inšpiráciu. V tomto prípade sa podarila naozaj krásna rekonštrukcia starého bytu. Byt nachádzajúci sa v Paríži s rozlohoulen 30 metrov štvorcových, ktorého autorom je architekt Richard Guilbaut, prešiel zásadnou rekonštrukciou. Po zmene dispozície a funkcií jednotlivých miestností v pôvodnom dvojizbovom byte, sa majitelia prepracovali k životnému priestoru, ktorý maximálne vyhovuje ich súčasným potrebám. Úsilím celkového redizajnu bytu v Paríži  bolo vytvoriť presvetlený interiér, optimalizovať dispozíciu, využitie  miestností a ich foriem a maximalizovať možnosti úložných priestorov.

Maximálny komfort na minimálnej ploche

Bývanie v niektorej z atraktívnych  novostavieb hlavného mesta je pre mnohých lákavé, no často finančne nedostupné. Situácia núti záujemcov túžiacich po vyššom komforte uvažovať nad bývaním vo vzdialenejšej lokalite. Pre obyvateľov tejto lokality je preto potrebné hľadať riešenia, prostredníctvom ktorých sa aj z minimálnej podlahovej plochy podarí vyčarovať komfortný priestor na život. Vďaka jednoduchým, účelným a praktickým návrhom byt získal celkom nový rozmer a zmenil sa na nepoznanie.

Parížsky apartmán

Parížsky apartmán a do detailov prepracovaná a na mieru navrhnutá kúpeľňa poskytuje pohodlie a funkčný priestor. Pozdĺž celej šírky bytu sú situované úložné priestory ,ktoré poskytujú množstvo objemu na optimálne a upratané uskladňovanie čohokoľvek. Čím lepšie využijete dostupný priestor, tým viac miesta vám zostane na vaše dalšie aktivity. Materilaové riešenie - rozdelené na štyri výklenky s hravým kontrastomčelných panelov z bielej farby a brezovej preglejky. Tento viacúčelový kus nábytku je základným kameňom tohto interiéru, nachádzajú sa v nej totiželektrický panel, skladovací priestor, spotrebiče, špajzu, chladničku, vínnu pivnicu, televízor, šatňu a množstvo dalších funkcií... Parížsky apartmán je príkladom toho ako vyťažiť z minima maximum a pemeniť priestor s malou rozlohou na funkčný a príjemný apartmán. Metre štvorcové sú samozrejme dôležité, ale rovnako dôležité je ako ich využívame.

Zdroj: www.richardguilbault.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať