Exterierová kuchyňa

Rozšírenie obytného priestoru

Rozšírenie obytného priestoru do pozemku formou exteriérovej kuchyne - takto znelo zadanie klienta.  Prepojenie grilu s pracovnou plochou na prípravu jedla, množstvom úložného priestoru s drezom. Pohodlie varenia v klasickej interiérovej kuchyni a zároveň čerstvý vzduch s rodinou a priateľmi v exteriéri. V skratke popis tehto konceptu kuchyne.

Vybavenie

Exterierová kuchyňa je vybavená samotným dizajnovým grilom pre fajnšmekrov, doplnený extra varnou doskou (oboje samozrejme na plyn). Zároveň nesmie chýbať vstavaná chladnička, vinotéka, odpadkový kôš, drez a množstvom úložného priestoru. Návrh a vybavenie reaguje na konkrétne želania, potreby a požiadavky majiteľov.

Materialové riešenie

Exterierová kuchyňa kombinuje materiály vhodné do týchto podmienok, ktoré sú schopné odolávať poveternostným vplyvom a ročným obdobiam. Zároveň sme však na zimnú sezóny dali vyrobiť na zákazku opláštenie aby sa dala správne zazimovať. Výber správnej dreviny sa riadil hlavne požiadavkou dlhej životnosti a taktiež minimálnej údržby - zvolený bol thermowood. Betónová pracovná doska bola odliata na mieru, samotný kuchynsky drez je prepojený s pracovnou doskou z jedného celku. Betón ma špeciálnu povrchovú úpravu ktorá umožnuje odolávať olejom a vyokej mechanickej opotrebovanosti pri grile. Ako podklad bola zvolená čierna kompaktná doska ktorá vytvára kontrastné pozadie pre drevené lamely.

exterierová kuchyňa

Zážitok pri varení

Milovníci záhradných párty s rodinou a prieteľmi sa delia na dve skupiny. Na jednej strane je skupina, ktorá si vystačí s elektrickým grilom a chladiacim boxom. Na druhej strane sú tí, ktorí obyčajné grilované jedlá dokážu pretvoriť na originálne gurmánske špeciality. A k tomu potrebujú dostatok priestoru na prípravu, kvalitný a priestranný gril a zručnosti pri grilovaní. Zjednodušene povedané, s exterierovou kuchyňou je záhradná párty celkom o niečom inom.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia exterierovej kuchyne
  • Lokalita:            Viedeň, Rakúsko
  • Rok:                    2021
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

exterierová kuchyňa

Perspektíva

exterierová kuchyňa

Pohľad

pôdorys exterierová kuchyňa

Pôdorys

Zdieľať