Každý kus je unikátny – Freitag

Každý kus je recyklovaný, každý kus je unikátny - také sú štýlové mestské tašky Freitag. 

V roku 1993 si grafický dizajnéri Markus a Daniel Freitag hľadali funkčnú, vodo-odpudivú a pevnú tašku, aby mohli svoju kreatívnu prácu zbaliť do jedného “vreca”. Inšpirovaní hustou premávkou a farbami na križovatkách v Zürichu vyvinuli messenger bag z použitých kamiónových plachiet, pozostatkov už nepoužívaných bicyklov a bezpečnostných pásov. Svojou inováciou spustili “taškový” fenomén nielen vo Švajčiarsku a iných európskych mestách, ale ich meno sa rozšírilo až do Ázie. Freitag sa teda neplánovane stal neoficiálnym výstrojom všetkých urbanistických individualistov.

Od čias prvej kolekcie, sa dizajnérsky repertoár rozšíril na viac ako 80 rôznych modelov pre rôzne potreby. Nájdeme medzi nimi púzdra na smartfóny a notebooky, rôzne typy a veľkosti tašiek cez plece, ruksaky, kabelky, nákupné tašky a cestovné tašky. Spolu sa táto produkcia blíži k počtu vyše 5000 unikátnych produktov, ktoré sa vyrábajú z nákladných plachiet alebo autoplachiet - tie sa zbierajú, umyjú a rozrezávajú. Každý jeden kus produktu je iný, originálny. Jednoducho neopakovateľný.

Kompostovateľná textília F-abric

Od roku 2014 Freitag dokonca vyvinuli inovatívnu surovinu - kompostovateľnú textíliu, ktorú nazvali F-abric. Tá sa stala základom pre nové odvetvie, totiž začali z nej vyrábať oblečenie. Látka F-abric je komfortná a absolútne neškodlivá zdraviu, vyhovuje najvyšším štandardom Oeko-Tex, čo v praxi znamená, že by sme do takého materiálu mohli zabaliť aj dieťatko, a to bez obáv.

Produkty

Z ponuky Freitag nás očarilo viac kúskov, napríklad batoh s názvom F155 Clapton, no najviac nám padla do oka cestovná taška s názvom F511. Je to taký multifunčkný asistent na víkendové výlety. Môže byť ruksak, no vďaka dvom rúčkam, na vrchu a na boku, sa dá nosiť pohodlne aj v ruke. Do objemovo 25 l tašky sa tiež v pohode zmestí 15” počítač, ktorý bude s istotou chránený aj počas nepriaznivého počasia. Čo sa týka dizajnu, je jednoduchý, s čistými líniami evokuje minimalizmus a pás vpredu sa radí do štýlu súčasného trendu. Jediný problém môže byť, že jeden taškový unikát do súkromnej kolekcie nestačí!

Zdroj: freitag.ch    Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať