Interiér Vajnory

Interiér Vajnory

Inšpiratívny interiér

S obľubou sa venujeme inšpiratívnym interiérom s moderným, čistým a štýlovým dizajnom, ktoré sú jasne čitateľné na prvý pohľad a zároveň ukrývajú v sebe niečo nezvyčajné. Presne tekéto projekty nachádzame v portfóliu kancelárie Kosi Architekti, ktorá úspešne funguje od svojho založenia v roku 1985. Pod réžiou Ing.arch. Pavla Kosnáča sa ateliér zameriava na nárvhy a realizácie komplexných architektonických riešení, od rodinných domov a interiérov, cez urbanistické štúdie obytných súborov, až po projekty pozemných stavieb. Okrem iného pôsobia nielen v rámci hraníc Slovenska, ale dokonca na globálnej úrovni.

Interiér rodinného domu v bratislavskej časti Vajnory

Zaujal nás interiér rodinného domu v bratislavskej časti Vajnory. Táto stavba disponuje na prízemí veľkoplošným otvoreným priestorom, ktorý prepája obývačku, jedáleň a kuchyňu v jeden celok. Svetlo z oboch strán mu opticky dodáva vzdušnosť a objem. Z perspektívnych pohľadov dominuje plynulá linearita plôch a tiež hravá organizácia geometrických prvkov zariadenia. Z pôdorysného aspektu je priestor predelený na skrytý a viditeľný. Ten skrytý obsahuje schodisko a úložné priestory, ktoré sú elegatne definované dreveným obkladom - v obývacej časti slúži ako obývacia stena a v kuchynskej časti ako minimalistická kuchynská linka. Interiér Vajnory a delenie miestnosti - okrem masívneho dreveného elementu je podporené pozdĺžne vloženou podlahou. Takto podlaha spája zdroje denného svetla na dvoch opačných koncoch a zároveň tvorí podklad pre samostatne stojace zariadenie.

Ostrov - jadrom priestoru

V kuchynskej časti je v priestore navrhnutý ostrov, zaujme betónovou pracovnou doskou a stropným digestorom. Ostrov sa kontinuálne premieňa na jedálenský stôl, ktorý je doplnený stoličkami oblého tvaru a vlastne tým balansujú prevládajúcu ostrú a jednoznačnú linearitu. Guľaté svietidlá nad stolom ako aj tie pavúkové v obývačke posilňujú tento pomer. Prvky v obývacej hale nesú kombináciu odtieňov šedej, tvoria tak oporný a ucelený dojem, vďaka ktorému vynikne aj veľa bielej v okolí. Interiér Vajnory - je krásne premyslený, avšak navrhnutý v jednoduchosti, elegantným spôsobom. Z repertoáru ateliéru Kosi Architekti sme vybrali ešte jeden inšpirujúci projekt, ktorý bude čoskoro publikovaný - tešíme sa na neho!

Zdroj: www.kosi.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Interiér obývacia izba
Interiér Vajnory
Interiér Vajnory

Zdieľať