INTERIÉR RODINNÉHO DOMU “U”

Rodinný dom U schodisko

Interiér rodinnýho domu "U"

Originálny rodinný dom s nezvyčajnou oblou strechou sa nachádza v nedalekom Rakúsku. Do projektu sme vstúpili až po ukončení všetkých stavebných úprav s cieľom dotvorenia interiéru a optimalizácie dispozície. Interiér rodinného domu, charakter stavby a najmä unikátna drevená strecha nás očarila pri prvej prehliadke.

Dispozícia:

Realizácia v princípe zachováva pôvodnú prevádzkovú schému domu. Nakoľko sme už výrazne nemohli zasahovať do dispozície domu, rozhodli sme sa pre doplnenie a úpravu dispozície formou nábytku, ktorá po novom napĺňa individuálne požiadavky investorov. Vstupná časť priestoru navodzuje prvý dojem "nastavením zrkadla". V druhom pláne sa odkrývajú ďalšie a dalšie vrstvy interiéru. Dôraz bol kladený na dostatok úložných priestorov, riešených vstavaným nábytkom. Rozsiahle presklené plochy opticky prepájajú interiér so záhradou. V drevenom obklade sú integrované "tajné" dvere so skrytými zárubňami, ktoré sprístupňujú spálňu, hosťovskú izbu, kúpeľňu a technickú miestnosť. Takto dodávame interiéru unikátnu atmosféru. Reliéfny profil obkladov nábytku elegantne ukrýva škáry otváravých častí a prispieva k jednoliatemu vizuálu.

Materialový koncept:

Kombináciu prírodného dubového dreva a lakovaných povrchov, dopĺňa tmavá cementová stierka a čierne kovové akcenty. Väčšina nábytku vrátane mobiliáru bola navrhnutá a vyrobená na mieru. Originálna oblá strecha dodáva interiéru svojský charakter. Je jeho dominantou a jednotiacim prvkom.  Drevená podlaha prináša priestorom horného podlažia komornejší charakter. Interiér rodinnýho domu "U" sme ladili v duchu presvedčenia, že farbu do priestoru prinesie jeho užívateľ, bola zvolená jednoduchá farebná schéma s neutrallnou monochromatickou kombináciou materiallov.

Osvetlenie:

Osvetlenie sa stalo dôležitou ingredienciou dokresľujúcou atmosféru interiéru, svietidlá vytvárajú želanú scenériu podľa nálady majiteľov. Riešenie osvetlenia ponúka viacero intenzít intimity a rovnako farebnosti. Do celkového konceptu osvetlenia zapadla aj dvojica závesných, okrúhlich lustrov, ktoré definujú centrá prevádzky danných priestorov. Lustre sú doplnené líniovými nástennými svietidlami a bodovými svetlami, nasmerovanými na dominantnú oblú strechu. Cieleným osvetlením sa zvýraznuje jedinečnosť tohto interierového prvku.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia interiéru
  • Lokalita:            Unterkirchbach, Rakúsko
  • Rok:                    2019-2020
  • Plocha:              149 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec
  • Foto:                   Jarolim.sk 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Schody s úložným priestorom

"Tajný" vstup do spálne

Pôdorys 1.NP
Pôdorys 1.NP
Pôdorys 2.NP
Pôdorys 2.NP

Zdieľať