Interiér Kukučínová, Bratislava

Interiér Kukučínová, Bratislava

Každý návrh interiéru je niečim špecifický. V tichej lokalite Chorvátsky Grob – Čierna Voda 15 km od Bratislavy sa nachádza náš nasledujúci projekt - Interiér Kukučínová Bratislava. Návrh interiéru bytu v minimalistickom - jemne industriálnom štýle pre kreatívnych majiteľov bola vdačná a príjemná úloha.

Dispozícia - bolo potrebné dispozične premyslieť priestor obývacej izby, kuchyne a pracovne, tak aby fungovali v rôznych prevádzkach a stále reagovali na potreby majiteľov. Posúvne elementy umožnujú oddelenie týchto zón v pracovnom čase a zároveň otvorenie priestoru, ktoré umocňuje pocit volnej dispozície. Z pôvodne oddelených a jednoznačne definovaných funkcií sa mal celý priestor prepojiť a vytvoriť tak jeden kompaktný celok. Dispozícia dennej časti bytu pozostáva zo spoločného priestoru obývacej izby, jedálenskej časti a kuchyňe.

Spálňa je vybavená veľkou manželskou postelou, šatníkom do ktorého vedú "neviditelné dvere" cez vstavanú skriňu. Lamelová zástena postele svojím masívnym prevedením vnáša do priestoru harmonický a ukľudnujúci pocit. Prírodný charakter v izbe je doplnený ambientným osvetlením a množstvom príjemných doplnkov. V spálni bola pre pocitové zväčšenie priestoru aplikovaná zrkadlová stena. Pracovňa v duchu minimalizmu musela zvládnuť vysoké nároky majiteľov pre uschovanie pracovných podkladov, zároveň zabezpečiť príjemnú pracovnú ergonomiu a osvetlenie. Tmavá kuchyňa prepojená s obývacou izbou dreveným prvkom vytvára jednotnú kulisu a zabezpečuje potrebný uložný priestor.

Materialové riešenie - použitie výhradne prírodných materiálov a celkové ladenie interiéru v kontrastných farbách s jemným odkazom industriálu v podobe betónovej stierky a doplnkov. V kuchyni dominuje kombinácia antracitovej a biela farby doplnená dubovým obkladom steny. Prepojenie kuchyne s jedálňou je plynulé vďaka jedálenskému ostrovu, ktorý slúži zároveň pre prípravu a podávanie jedál.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia interiéru
  • Lokalita:            Bratislava, Slovensko
  • Rok:                    2017- 2018
  • Plocha:              64 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Interiér Kukučínová, Bratislava
Interiér Kukučínová, Bratislava

 

Kontaktujte nás

Máte záujem o projekt? Neváhajte nás kontaktovať

Tešíme sa na spoluprácu - tím CreateSpace.

Share Post