Interiér “E”

INTERIÉR ENDEMANNGASSE

Interiér "E"

V príjemnej, rodinnej lokalite hlavného mesta Rakúska sa nachádza náš nasledujúci projekt. Investícia do vlastného bývania je často celoživotnou a tou najdôležitejšou. Náročnou cestou sa vybrala úspešná lekárka, ktorá sa rozhodla pre vlastné bývanie vo Viedni.

Dispozičné riešenie

Zásah do existujúcej priečky umožnil otvorenie priestoru pôvodnej poddimenzovanej kuchyne, čo posilnilo prepojenie denných priestorov. Kuchyňa, jedáleň a obývacia izba tvoria jeden otvorený priestor tohto priestranného štvorizbového bytu. Jednou z hlavných miestnosti, kde pulzuje rodinný život a časté návštevy je práve kuchyňa. Dominantným prvkom Interiéru "E" je prepojeného denného priestoru sú veľký jedálenský stôl a rovnako kuchynský ostrov. Vybavenie je ukryté v samotnej kuchynskej linke, aby nerušilo atmosféru a minimalistický dizajn v dennom priestore. Návrh interiéru reaguje na potreby a požiadavky majiteľov. Zmyslom rekonštrukcie bolo vytvorenie príjemného životného priestoru pre rodinu s malými deťmi. Precízna práca s drevom, premyslený detail, striedma farebnosť a moderný design sú spoločnými menovateľmi všetkých priestorov. Veľké presklenné plochy dodávajú interiéru množstvo denného svetla a atraktívne vizuálne prepojenie s exteriérom.

Materialové riešenie

Výber správnej farebnosti a štruktúry dreva sa odvíjal od kľúčových materiálov, ktoré jasne definujú charakter priestoru a spolu vytvárajú jeho identitu - prírodná drevená podlaha sa stala nosnou plochou interiéru. Použitie prírodných materiálov a celkové ladenie interiéru v kontrastných farbách boli hlavné požiadavky, ktroé sme sa snažili preniesť do reality. V kuchyni dominuje kombinácia antracitovej a bielej farby, doplnená dubovým drevom. Použité materiály si nekonkurujú. Skôr sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú jedinečnú harmóniu moderného bývania. Celkovú atmosféru bytu podčiarkuje zvolené osvetlenie interiéru, ktoré umožnuje vytvárať atmosféru podľa želania. Kombináciou priameho a nepriameho teplého svetla sa nám podarilo podporiť príjemnú atmosféru domova.

  • Typ projektu:   Návrh a realizácia interiéru
  • Názov projektu: Interiér "E"
  • Lokalita:            Viedeň, Rakúsko
  • Rok:                    2018-2019
  • Plocha:              109 m²
  • Autor:                 Ing.arch. Peter Fritsch
  • Realizácia:       Richard Michalec
  • Foto:                   Jarolim.sk 

Máte záujem o projekt? Kontaktujte nás: [email protected]

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

INTERIÉR ENDEMANNGASSE

Zdieľať