Hodinky Widdenburg

"Klasické, elegantné a smart bez nabíjania” - aj také sú kvality Widdenburg watches. Nápad, na ktorom sa pracuje už od augusta roku 2015, prešiel podrobným vývojom a optimalizáciou, kým sa konečne dostáva na “trh času”. Dizajnéri tejto kolekcie doplnkov usilovne pracovali, aby vytvorili hodinky s klasickým ciferníkom, na ktorom sa nájde množstvo krásnych a precíznych detailov, pričom dokážu aj niečo viac - inteligetne komunikujú s mobilným telefónom. Práve preto je pridanou hodnotou fakt, že ich netreba nabíjať ako smartwatch - potrebujú výmenu batérie iba raz za 2-3 roky.

Ako fungujú? Majú zabudovaný RFID čip (Radio-Frequency IDentification) na takom mieste na remienku, aby bol pohodlne k dizpozícii pri prikladaní smartfónu. V aplikácii nájdeme podropný opis a inštrukcie, ako nastaviť funkciu, ktorú budú hodinky vykonávať pri dotyku s mobilom - v praxi to je celkom jednoduché. Dokonca si môžeme nastaviť, čo sa stane pri prvom “ťuknutí” a čo po druhom. Napríklad, ideálne pre situáciu: pred spaním - vypnutie wifi + nastavenie alarmu + zapnutie tichého profilu; po prebudení - zapnutie wifi + vypnutie tichého profilu. Samozrejme, zmeny na zariadení môžeme regulovať kedykoľvek.

Tieto hybridné hodinky podporujú všetky telefóny, ktoré majú Android (min. verziu 4.2.2 alebo vyššie) a NFC (Near Field Communication). Vďaka už spomínanej rádio frekvencii dokáže komunikovať aj s inými externými zariadeniami, ktoré majú RFID HF označenie, akými sú napríklad kladky, otvárače zámkov na dverách a iné vybavenie na kontrolu prístupu. Medzi ďalšie parametre patrí aj vodeodolnosť do 10 ATM, polomer ciferníka má 42mm, jeho výška je 10mm a je vyrobený z nerezovej ocele. Môžeme si vybrať z dvoch modelov Widdenburg classic a Widdenburg smart. Ten prvý model funguje “obyčajne" a druhý je s opisovanou smart funkciou. Okrem iného, oboje sú v dvoch unisex farebných prevedeniach ciferníkov - čiernom a bielom. Skutočne krásna a funčkná ozdoba zápästia!

Zdroj: widdenburg.com Kickstarter: kickstarter.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať