Hodinky v štýle Bauhausu

Minimalizmus je pri dizajne hodiniek klasika, ktorá len tak ľahko neomrzí. Potvrdzuje to aj nemecká značka náramkových hodiniek Sternglas. Pomerne mladá firma uzrela svetlo sveta len v roku 2016, no fanúšikov si získala takmer instantne. Potvrdzuje to séria úspešných crowdfundingových kampaní. V úspechu sa odráža ich filozofia – spojenie najkvalitnejších materiálov, estetického a čitateľného vizuálu a do dokonalosti dotiahnutých detailov v snahe vytvoriť nestarnúci dizajn, ktorý má byť navyše dostupný pre každého. Už tu sa v ideáloch firmy Sternglas odráža filozofia Bauhausu, ku ktorému sa firma hlási ako ku svojmu zdroju inšpirácie. Sternglas oslavuje demokratický a úprimný prístup k navrhovaniu vysoko kvalitných výrobkov bez snahy o umelo vytvorenú exkluzivitu.

Hodinky v štýle Bauhausu

V dnešnom článku si priblížime jeden z produktov, ktoré firma ponúka, a to hodinky v štýle Bauhausu s názvom NAOS. Tento prírastok doplnil portfólio firmy v roku 2018 a zaujme svojim minimalistickým, funkčným no zároveň sofistikovaným prevedením. S ciferníkom o priemere 38mm a hrúbkou 8mm patrí spomedzi ponuky Sternglas medzi stredne veľké hodinky. Je dostatočne univerzálny na to, aby dokázal zaujať pozornosť mužskej, ale i ženskej klientely. Spojenie estetiky a funkčnosti ako odkaz na Bauhaus je tu plne artikulované. Dominantou modelu je zaoblené zafírové sklo odolné proti poškriabaniu, ktoré doplňuje nehrdzavejúca oceľ 316L a remienok v kovovom alebo koženom prevedení. Avšak výber našej ideálnej farebnej a materiálovej kombinácie zďaleka nie je limitovaný niekoľkými kombináciami, ktoré model NAOS ponúka. Ako všetky  produkty z dielne Sternglas je totiž vybavený mechanizmom umožňujúcim jednoduchú výmenu remienka a to z ponuky dostatočne širokej na prispôsobenie obľúbeného kúska nášmu aktuálnemu štýlu či nálade.

Minimalizmus a čisté línie

Dizajn ciferníka je funkčný a precízny v duchu minimalizmu, okrem čistých línií dvoch ručičiek je jeho súčasťou aj ukazovateľ dátumu a je dostupný v bielej alebo čiernej variante, modré prevedenie ručičiek v prípade bieleho ciferníka je sympatickým detailom. Bezchybný chod zabezpečuje mechanizmus RONDA Caliber 714. Obľúbenosť modelu NAOS potvrdzuje prebiehajúci crowdfunding na jeho automatickú verziu, v ktorom sa už teraz podarilo predbehnúť pôvodne vytýčený cieľ trojnásobne.

Zdroj: sternglas.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať