Dom plný lesku

Dom plný lesku

Dom plný lesku

Investor dnešného rodinného domu, ktorý si o chvíľu bližšie predstavíme, si zavolal na pomoc uznávaného architekta pána inžiniera Pavla Kosnáča. Jeho architektonický ateliér bol založený už v roku 1985, odkedy má za sebou  množstvo úspešných realizácií nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Exotické destinácie ako Bali, Sri Lanka, Lombok či Borneo. Tam všade nájdete stopy vydarených projektov KOSI architekti. Sme radi, že architekt sa nezľakol ani výzvy v podobe trojpodlažného rodinného domu, ktorý stojí na svahom teréne s bezprostredným kontaktom lesného porastu.

Výhľad vs. slnko

Mali pred sebou neľahkú úlohu. Nielen zabezpečiť obyvateľom príbytku dostatok súkromia, nakoľko sa dom rozprestiera v celkom hustej zástavbe, ale najmä navrhnúť dom tak, aby vyhovoval náročným požiadavkám jeho rezidentov. Keďže bol dom orientovaný na severovýchodnom svahu, medziiným sa rozhodovalo, o čo najlepšie využitom výhľade a zároveň, aby samotná stavba domu nazatieňovala vonkajší priestor, aby tam prenikali slnečné lúče. Vhodné riešenie sa našlo v podobe veľkého podlažia v podzemí, ktoré bolo zapustené do terénu. Obývacia miestnosť získala z jednej strany výhľad na svah a na strane druhej priame spojenie so spomínaným patiom a bazénom na slnečnej strane. Na prvom nadzemnom podlaží sa nachádza oddychová časť doma, na druhom podlaží sa rozprestiera nočná časť - izby na spanie. Veľkým plusom je, že dom sa z ulice javí iba ako jednoduchá jednopodlažná stavba.

Smart domácnosť

Suterén a vodorovné konštrukcie sú zo železobetónu. Vonkajšie povrchy majú bielu omietku, šedý obklad a drevený dekór. Prízemné podlažie je obložené bridlicou tmavosivej farby. Okolo bazénu je samozrejme príjemná trávička. Celý priestor pôsobí elegantne aj vďaka sklenenému zábradliu v loggii aj na terase. Nemôže chýbať podlahové kúrenie ani integrovaný systém chladenia. Nezvyčajným vybavením je vyhrievaná prístupová cesta. Celý dom spadá do kategórie smart domácnosti, a preto si jeho majitelia môžu ovládať jednotlivé nastavenia bezpečnostných kamier, spotrebičov a pod i keď sa doma práve nenachádzajú. V dome nechýba výťah, posilňovňa, sauna či audiovizuálna miestnosť a dokonca i hosťovské izby sú vybavené vlastným šatníkom. Čo sa týka interiéru tak ten si do veľkej miery zariaďovala samotná pani domáca.

Individuálny prístup

KOSI architekti aj prostredníctvom tohto projektu "Dom plný lesku" opäť raz ukázali, že ich individuálny prístup je citeľný v každom kroku, a že pre klienta sa vždy a za každých okolností usilujú priniesť maximálne funkčné riešenie, ktoré je zároveň aj esteticky príťažlivé. KOSI architekti robia osvetu všade, kde sa len dá. Len tak ďalej. Držíme palce a tešíme sa na ďalšie skvelé architektonické diela.

Zdroj: www.kosi.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Dom plný lesku
Dom plný lesku
Dom plný lesku

Zdieľať