BYTOVÝ DOM PANÓNKA

Bytový dom Panónka

Bytový dom Panónka

Pri predstave bývania v Bratislavskej Petržalke, najväčšom sídlisku nielen na Slovensku, ale aj v celej Strednej Európe, sa nám pravdepodobne ako prvé vybavia rady nevábnych panelákov. Nie je však žiadnym tajomstvom, že sa developerské projekty aktívne snažia vytvoriť z tejto mestskej časti plnohodnotné miesto pre život. V kontraste s typizovanou panelovou výstavbou vystupuje aj nový bytový dom na Panónskej ceste.

Realizácia

Projekt bol realizovaný v rozmedzí rokov 2016 až 2018 a zakladá si na myšlienke komunitného spolužitia. Jeho cieľom bolo vytvoriť perspektívne bývanie orientované najmä na mladé rodiny a entuziastov dynamického životného štýlu. Isté negatíva, ktoré môže predstavovať poloha pozemku medzi cestou a železničnou traťou, sú vyvážené výborným napojením na Staré Mesto i ďalšie exponované lokality Bratislavy. Nechýba bohatá občianska vybavenosť – obyvatelia majú na dosah ruky nie len vybavenosť a všetky potrebné služby, ale i korčuliarsky či jazdecký areál a zázemie pre ďalšiu občiansku vybavenosť v parteri samotného objektu.

Autor

Za projektom stojí developerská a zároveň architektonická spoločnosť VI Group s.r.o., ktorej hlavným cieľom bolo vytvorenie kvalitného bývania za prijateľnú cenu. Kvalitu stavby a technického vybavenia zabezpečila spolupráca s renomovanými značkami. Spoločnosť VI Group sa postarala taktiež o architektonické riešenie objektu. Tomu dominuje ustúpená terasa na najvyššom podlaží budovy, ktorej súčasťou je detský bazén a ihrisko a ktorá priam pozýva na spoločné aktivity a rozvoj komunity.

Bývanie

Osempodlažný objekt tvorí 46 bytov a 37 apartmánov – prakticky dispozične riešené obytné jednotky sú dvoj- a trojizbové, orientované na východ a západ. Každá je vybavená lodžiou, ktoré vo veľkej miere prispievajú k celkovému architektonickému výrazu  budovy – s rôznymi úrovňami zapustenia vytvárajú na fasáde inak kompaktnej hmoty rytmickú hru umocnenú štruktúrou na metalickom fasádnom obklade a zábradliach lodžií.

Parkovanie

V neposlednom rade treba spomenúť pohodlné riešenie parkovania –  okrem parkovacích miest na teréne projekt ponúka podzemné parkovisko vybavené autovýťahom. Veľký záujem o byty nasvedčuje tomu, že bytový dom Panónka napriek rušnej lokalite výborne spĺňa požiadavky na moderné bývanie v súčasnosti.

Zdroj: panonka.vigroup.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Bytový dom Panónka
Bytový dom Panónka
Bytový dom Panónka

Zdieľať