Mesto v meste

Bory bývanie

Severozápadná, okrajová časť mesta Bratislavy so zaužívaným názvom Bory naberá na obrátkach. Pre svoju pomerne vzdialenú polohu od jadra hlavného mesta, sa táto lokalita stala "outsiderom" v návštevnosti. Aspoň pre tých senzitívnejších pre dochádzkové vzdialenosti. Niekoľkoročné snaženia sa priniesť do tejto lokality život, začína prinášať svoje ovocie.  Do oblasti vstúpila vybavenosť vo forme nákupného centra s názvom BORY mall. V značnej miere sa mu to aj podarilo a centrum s výbornou dostupnosťou po diaľnici D2 začala byť pre motorizovaných častou zastávkou. Týmto projektom sa do lokality nepostavila iba stavba ale základný pilier služieb s možnosťou trávenia voľného času pre ľudí. To ale nič nemení na dochádzkovej vzdialenosti od centra mesta. Preto sa developeri v spolupráci s tímom Naconi rozhodli pichnúť ďalšiu injekciu s názvom projektu Bory bývanie. Injekcia v podobe rezidenčného bývania presahujúceho štandard priniesla do odľahlej lokality oddych s možnosťou voľnočasového vyžitia.

Vybavenosť a aktivity

Projekt pozostáva z 1 až 4 izbových bytov s nadštandardnou občianskou vybavenosťou. Funkcie pre kultúrne či športové aktivity, škôlka, cyklotrasa, služby s okolitým verejným priestorom slúžiacim pre všetky vekové kategórie, vytvára ideálne podmienky pre život. Na svoje si prídu mladé páry, rodiny s deťmi a samozrejme ľudia v dôchodkovom veku s vyžitím v tesnej blízkosti Malých Karpát. 

Koncept

Projekt zasadený do prírodného prostredia rešpektuje okolitý charakter. Základom je zdravé bývanie v 10 nízkych bytových domoch, s jednoduchým dispozičným riešením vyhotovených z prírodných materiálov. Byty vyhovujú ekologickým ako aj ekonomickým kritériám s ohľadom do budúcna. Návrh myslel nie len na poskytnutie bývania ako základnej funkcie pre človeka, ale aj na doplnkové funkcie. Tie sa nachádzajú v zanedbateľnej blízkosti. Do 5 minút sa dostanete do spomínaného nákupno-zábavného centra s viac ako 190 obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a kinom. V rovnakom čase 5 minút chôdze môžete s deťmi tráviť čas na ihriskách v okolí vybudovaných jazier a parkov. Za 5 minút si taktiež môžete odskočiť do nemocnice novej generácie, vybudovanej ako súčasť projektu.  Projektom Bory bývanie sa aj s pomocnou rukou spoločnosti Naconi  dokončila prvá etapa plánovaného rozvoja tejto lokality dosiahnutiu nového mesta v meste.

Zdroj: naconi.cz

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Bory bývanie
Bory bývanie
Bory bývanie
Bory bývanie

Zdieľať