Návrh loga ?

V tomto príspevku sa dozviete ako stratég Chris Do rozdáva vyácne skúsenosti týkajúcich sa naceňovania svojich prác.  Pri každom projekte nastane bod kde treba jednať o peniazoch a cene za vaše služby, Chris demonštruje tento proces na príklade LOGA , ktorý patrí k tým najdiskutabilnejším témam v grafickom dizajne. Koľko práce si vlastne vyžaduje navrhnúť logo? Návrh  loga može trvať 30 sekúnd, až po dobu niekolkých mesiacov ... až rokov. Za túto pol hodinu sa dozvieš, ako pitchnúť svoje logo dizajnérske služby, dotkne sa aj náročných otázok cenotvorby s pomocou skutočných príkladov a taktiež poskytne aj užitočné rady pre kreatívcov, ktoré môžu využiť v budúcnosti.

Ako naceniť svoje služby ?

Ako naceniť tento nevyspitateľný proces? Navrhnúť dobré logo je v skutočnosti omnoho náročnejšie ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ako vysvetliť svojim klientom, že kvalitná práca si vyžaduje značnú dávku času a peňazí?  Ubrániť svoje stanovisko je bežný problém medzi umelcami, či už ste grafik, dizajnér, architekt alebo kreatívec iného druhu.  S týmto videom sa ti nabudúce možno podarí zabezpečiť si lepší deal a odprezentovať svoje stanovisko a prácu v lepšom svetle. Dozvieš sa, ako naceniť svoje služby a taktiež ti poskytne aj užitočné taktiky pre kreatívcov, ktoré môžeš využiť v budúcnosti pri svojej práci. Ubrániť svoje stanovisko je bežný problém medzi grafickými dizajnérmi, no s týmto videom sa ti nabudúce možno podarí zabezpečiť si lepší deal.

Komunikácia s klientom a nastavovanie cien

Klienti  väčšinou nemajú čas ani chuť baviť sa o vás. Je síce pekné, že vaša firma robí to a to, alebo že máte novinku alebo akciu na produkt X. Prečo by sa mal klient o to zaujímať? Ako to súvisí s jeho podnikaním alebo životom? V nasledujúcom videu vám Chriss Do prezradí svoje triky ako komunikovať a vyjednávať s klientom tak aby ste za svoju prácu dostali patričnú cenu a rovnako ako presvečiť klienta o svojich kvalitách a prednostiach. WIN - WIN situácia...

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať