Rozmanitá záhrada

Rozmanitá záhrada - miesto odpočinku

Záhrada neznamená len nekonečné rýľovanie a vytrhávanie buriny. V prvom rade ma slúžiť na oddych, relax a potešenie zmyslov. Niet nad vôňu čerstvých kvetov, kvitnúcich stromov a pohľad na pestrofarebné zátišie. Krása dizajnu spočíva v jednoduchosti. Tak ako interiér, tak i záhrada by mala byť miestom, kde nenájdeme príliš veľa konfliktných elementov.  Záhrada má byť miesto kde si budete môcť po práci oddýchnuť, prečítať knihu, zahrať sa s deťmi či posedieť s priateľmi na grilovačke.

Atelier DUMA

Starajú sa o úpravu záhradných exteriérov už celých 20 rokov. Svojim zákazníkom poskytujú komplexné služby v rámci záhradnej architektúry. To znamená, že spolu s nimi prekonzultujú projektové prípravy, realizáciu a neskôr sa postarajú aj o údržbu záhradného diela. Každá ich práca má jedinečný design, ktorý je prispôsobený na mieru pre užívateľa. To všetko sa usilujú zakomponovať do ich práce. Dôležité je, aby bol výsledný efekt podľa predstáv klienta.

Náročná výzva

Medzi iným Atelier DUMA úspešne realizovala projekt s názvom rozmanitá záhrada, kde náročný zákazník mal množstvo nápadov a fotiek, ktoré načerpal z vlastných ciest či internetu. Prostredníctvom niekoľkých spoločných stretnutí sa podarilo dať plánu jednotnú podobu. Dôležitým faktorom pri zohľadňovaní bolo, aby záhrada pôsobila pestro, no zároveň i vo vzájomnej symbióze nielen navzájom, ale aj s rodinným domom.  Preto primárnou ideou bolo rozdelenie záhrady na viacero samostatne funkčných celkov. Nakoniec ich bolo 6 a ich názvy sú odvodené podľa rastliny, stromu alebo iného dominantného architektonického prvku. Výsledkom je záhrada plná života a zátiší na relaxáciu. Jedna z častí sa nazýva Brezová záhrada. Už podľa názvu sa dá predpokladať jej bielo-zelené zafarbenie. Okrem bielej kôry na stromoch to je aj biela dlažba a biele rastliny navôkol a rôzne druhy zelenej trávy.

Rozmanitá záhrada

Pergola

Ďalšími 2 sektormi je záhrada s Pergolou a s Kalinami. Pergola sa vyčnieva v pobytovom priestore terasy a nachádzajú sa na nej popínavé rastliny a z druhej strany malý vodný tok. Kalinová časť vytvorila tienistú oblasť s príjemným chládkom. Za domom pred terasou ostal priestor na trávnik, ktorý nemôže chýbať za žiadnych okolností. Vďaka stromom gleditsia sa terasu podarilo izolovať od okolitých susedov a taktiež zjemniť kontrast z betónového plota.

Zdroj: www.atelierduma.sk

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Rozmanitá záhrada návrh
Rozmanitá záhrada návrh
Rozmanitá záhrada

Zdieľať