Nová Škoda 200 RS

Nová Škoda 200 RS inšpirovaná magnetom na baby 70tych rokov 110R má už aj registračné známky. Toto auto vyšlo z dielne Hoffmann & NOVAGUE s označením HN R200. Je postavené na základoch superšportu Audi R8 a môžeš ho vidieť v Prahe.

“V priebehu letných mesiacov sa nám podarilo získať potrebné povolenia z ministerstva dopravy na prevádzku na pozemných komunikáciách”, uvádzajú tvorcovia Petr Novague a Marek Hoffmann. Po roku testovania, ladenia a úprav dostal homologáciu a mohol vyraziť.Technický základ pre stavbu vychádza z Audi R8 s manuálnou prevodovkou, z ktorého bol zachovaný vzadu uložený osemvalcový motor, podvozok a okenné sklá. Väčšina komponentov pochádza od koncernu Volkswagen, napríklad predné svetlá sú z Bentley. Hliníková karoséria je doplnená kompozitovými prvkami z uhlíkových vlákien. Tvar “nadiktovala” architektúra východzieho Audi a ich snahou bolo, aby aj napriek relatívne robustnému základu bol nový model elegantný. Podobne ako v prípade originálu ani v novom automobile nechýba ladne sa zvažujúca línia strechy či okrúhle predné a hranaté zadné svetlomety. Dodržali aj postranné grafické rebrovanie a niektoré ďalšie detaily.

Škoda 200 RS má výkon 430 koní, z 0 na 100 km/h zrýchli za 4,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 280 km/h. Hoffman s Novákom chcú svoj superšport, ktorý je reminiscenciou na rely verziu československého “magnetu na ženy” sedemdesiatych rokov, ponúkať bohatým záujemcom. Na stavbu padne okrem Audi R8 predchádzajúcej generácie ešte niekoľko mesiacov práce. Cena je 4,2 milióna českých korún, teda približne 150-tisíc eur.

Zdroj, fotografie: František Dvořák

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať