Nábytok na cesty – kufor Corvin

NADČASOVÝ DIZAJN A FUNKČNOSŤ

Redizajn kufra ako ho poznáme "Začalo to dávno pred rokmi, keď som si chcel kúpiť cestovný kufor. V predajni som si uvedomil, že si môžem vybrať z troch možností: buď je lacný a škaredý, drahý a nezaujímavý alebo cenovo maximálne nedostupný dizajnérsky kufor. Nechápal som, prečo musí byť tak často používaný predmet dennej potreby taký obyčajný a nezaujimavý na pohľad.” Tento impulz štartoval príbeh Christiana Wehbe, zakladateľa a CEO spoločnosti Corvintravel.

Dnes si predstavíme re-definíciu cestovania podľa jeho réžie, ktorá má skutočne neprehliadnuteľný výsledok. Nápad tak jednoduchý a geniálny, že mnohým z vás bude možno ľúto, že na neho neprišli sami. Nie je to až tak dávno čo svetlo sveta uzrel prvý kufor na kolieskach. Tušíte správne. Príbeh začína v krajine strýčka Sama. Písal sa rok 1987, keď pilot Boeingu 747 Bob Plath vo svojej domácej dielni inštaloval na bežný cestovný kufor kolieska a výsuvnú rukoväť. Dnes predstavujeme redizajn v materiálovom prevedení.

Proces

Tvorcova ambícia síce dozrievala až celé desaťročie, ale po dlhom čakaní sa stala realitou aj vďaka talentovanému francúzsekemu priemyselnému dizajnérovi Thibaultovi Moussanetovi. Ich spoločným cieľom bolo navrhnúť a vybudovať netradičný kufor, ktorý by prekračoval doteraz poznané pravidlá a pritom si udrží jednoduchý a minimalistický koncept. Spolupráca za pár mesiacov priniesla svoje ovocie - kultový kufor uzrel svetlo sveta v marci 2018.

Dizajn

Už na prvý pohľad je jasné, že je iný ako ostatné, bežné kufre - je prepracovaný, uhladený, rafinovaný a pritom všetkom pôsobí ikonicky a adčasovo. Púta pozornosť pre svoj subtílny minimalistický dizajn, perfektne sa hodí do konceptu zlatého veku cestovania. "Všetko na ňom muselo mať funkciu, a keď niečo nemalo, upustili sme od toho. Sústreďovali sme sa na najpodstatnejšie detaily: rúčku, kolieska, objem, hmotnosť a mohutnosť, všetko ostatné sme nechali napospas kreativity.”

Materiálový concept

Celkovým výsledkom sa stala kombinácia bambusu a hliníka, pričom hliníková rúčka má funkciu otvárania, zdvíhania a ťahania kufra. Bambus je zas prírodným a trvalo udržateľným zdrojom, tento typ dreva je flexibilný, ohýbateľný, čiže efektívne absorbuje šoky, je ušľachtilý ako koža, ale chráni pred poškriabaním.

Záver

Kufor Corvin je výborným spoločníkom na cesty. Kombinuje výnimočné remeselné spracovanie s moderným inžinierstvom, funkčnosť a krásu v jednom. Je to skutočný skvost, ktorý ocení každý milovník dizajnu a cestovania. My by sme sa ním tiež radi pýšili na víkendových pobytoch alebo na letných dovolenkách!

Zdroj: www.corvintravel.com

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať