Mul­ti­funkčná komoda CreateSpace získala A’ Design Award 2017!

Mul­ti­funkčná komoda CreateSpace, získala A' Design Award 2017!

A' Design Award and Competition

Výsledky súťaže boli oficiálne vyhlásené 15. apríla 2017.  Jedná sa o jedno z najprestížnejších svetových ocenení v oblasti produktového dizajnu vôbec. A' Design Award & Competition je jednou z najväčších každoročne se konajúcich medzinárodných súťaží dizajnu na svete. Je organizovaná v najširšom spektre všetkých špecializácií dizajnu a ocenené projekty získajú veľkú mediálnu publicitu. Každý rok sú prihlásené, kreatívne, technologicky a dizajnérsky inovatívne projekty oceňované cenou A' Design Award.  Naša Mul­ti­funkčná komoda  získala Golden A' Design Award 2017 v kategórii Furniture, Decorative Items and Homeware.  

Award

Súťaže sa môžu zúčastniť dizajnéri z celého sveta so svojimi projektmi a realizovanými produktmi s podmienkou, že vznikli v posledných desiatich rokoch. V ročníku 2016-2017 bolo  do súťaže registrovaných až neuveritelných 35.559 projektov- prekonal všetky doterajšie počty z predošlích rokov. Z nich 27.805 bolo vylúčených a 173-členná medzinárodná porota posudzovala rekordný počet 7.754 produktov z 170 krajín v 110 kategóriach. Podľa hodnotenia poroty patril modulový systém slovenských tvorcov k najlepším produktom v oblasti priemyselného dizajnu. Prihlásené práce sú vyhodnocované a anonymne posudzované odbornou porotou, zloženou zo skúsených akademikov, popredných zástupcov  tlače a uznávaných profesionálov a dizajnérov v danej oblasti.

Porota

Porota uprednostňuje tie dizajny, ktoré sa vyznačujú inovatívnym prístupom a použitím originálnych technológií ,alebo princípov. Titul A' Design Award sa prideľuje prácam, ktoré svojou kvalitou a výnimočnosťou vyčnievajú z radu. Hlavným cieľom A 'Design Award & Competition je prezentácia kvalitného dizajnu, dizajnérov a ich zviditeľnenie na trhu a predovšetkým verejnosti. Súťaží sa vo vysokom počte kategórií: šperk, interiér, architektúra, výstavnícky dizajn, obalový dizajn, produktový dizajn, móda, módny doplnok, grafický dizajn, dizajn elektronických zariadení, dizajn okuliarov, hodiniek, domácich spotrebičov, umelecké remeslá, transport dizajnu, bicyklov, hračiek, exteriérového mobiliáru a mnoho dalších. Kompletný článok nájdete na: competition.adesignaward.com

REALIZAČNÝ TÍM Dizajn: Ing.arch Peter Fritsch, BSc. Silvia Mládenková

Zdieľať