Mercedes – Koncept Vision

Vision Mercedes-Maybach

Dlhšiu dobu naznačovaný luxusný počin sa pár hodín pred oficiálnou premiérou dostal na povrch. Je tomu už niekoľko dní, čo sociálne siete automobilky Mercedes-Benz postupne zaplavujú fotografie znázorňujúce črty niečoho úplne nového a skutočne veľkolepého. Áno, reč je o koncepte, ktorý nesie názov Vision Mercedes-Maybach 6 a stuttgartská automobilka pri jeho opise nešetrí silnými slovami. Oprávnene. Samozrejme, ide o koncepčné vozidlo, ktoré má ale naznačiť budúce smerovanie "divízie" Maybach, keďže v kuloároch sa čoraz viac šepká o novom, vlastnom automobile značky, čiže o akomsi návrate. Štúdia, ktorá sa nesie v štýle legendárneho Exelera sa má oficiálnou cestou predstaviť až zajtra, teda 18. augusta na tohtoročnej automobilovej prehliadke Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornii, sila internetu však ukázala svoju pravú tvár.

Exteriér

Číslica 6 v názve napovedá, že tento počin meria na dĺžku až 6 metrov, pričom za prítomnosti slov samotnej automobilky hovoríme o šiestich metroch ultimátneho luxusu. Vision má totiž zhmotňovať maximálny luxus a pýchu tejto značky, čomu napovedá aj predčasne odhalený exteriér. Ten sa nesie v akomsi retroštýle v kombinácii s prvkami moderny. Predku dominuje obrovská maska s výrazným vertikálnym rebrovaním a extrémne úzke svetlomety, ktoré sa tiahnu výrazne do strán karoséria. Tá najmä z profilu okamžite napovedá, že zďaleka nejde o krátke auto, najmä ak upriamime pozornosť na velikánsky zadný previs. Dlhočízna predná kapota a 2-miestny kokpit sa citeľne tiahnu vzad, kde nájdeme prepojené horizontálne svetlomety a decentné označenie tohto počinu. Na oboch koncoch konceptu nájdeme logá trojcípej hviezdy, zatiaľ čo po bokoch sú to pre zmenu znaky Maybachu.

Interiér

Interiér ponúka predovšetkým futuristické a minimalistické detaily. Dôkazom toho je veľmi jednoducho, no o to hodnotnejšie navrhnutá palubovka a head-up displej, ktorý sa tiahne prakticky celým čelným sklom. Apropo, dvojica dvojica dverí sa vyklápa v štýle Gullwingu efektne dohora. Na teraz ostáva nejasné už len to, čo sa nachádza pod dlhou prednou kapotou. Tam sa nepochybne očakáva mohutný dvanásťvalec, zďaleka však nie je vylúčené ani hybridné ústrojenstvo, do úvahy pripadá najmä vodík, ktorý je tejto značke čoraz bližší. Ako tomu je v skutočnosti sa dozvieme už o pár hodín. Zdroj

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať