Idustriálny interiér

 

 

Kombinácia materiálov a svietidiel

Idustriálny interiér a jeho podstata pramení v tom, že hrdo odkrýva stavebné elementy, ktoré sa mnohokrát zakrývajú. Hlási sa k pôvodným, pravdivým a prirodzeným materiálom, farbám, tónom a praktickým záležitostiam - nemá potrebu maskovať primárne zdroje zložiek vnútorného priestoru. Oslavuje krásu v surovom, nedokončenom vzhľade, ktoré sú spojené s funkčnými prvkami interiéru a spolu vytvárajú unikátny efekt. Či už je reč o renovácii interiéru pre komerčné účely, alebo o nové priestory na bývanie, možností je skutočne množstvo. Existuje však pár kľúčových zložiek, ktorých použitie vyčarí industriálne ladený interiér. Jedným z nich je napríklad  a vzduchotechnika alebo priznané kovové konštrukcie. Ak hovoríme o rekonštrukcii vačších priestorov, veľa času a financií nám ušetrí metalický lesk rondelu pod stropom. V prípade, že navrhujeme novostavbu, dosadenie surových plechov, hliníkových rámov, na miesto plnohodnotných úžitkových predmetov bude mať podobný estetický aj hospodárny efekt. Kombinácia drevených elementov, či už nových alebo s pricípom re-use, sa tiež perfektne hodí pre oba prípady. Kov a drevo sa navzájom výborne doplňajú v tehlovom, betónovom alebo aj úplne novom, bielom prostredí.

Minimálne náklady = maximálny efekt

Idustriálny interiér a jeho interpretácií existuje nekonečne veľa - dotváranie takýchto miestností nábytkom a detailmi je relatívne jednoduché, pretože pôvodné povrchy sa výborne kombinujú so zemitými matnými rovnako ako s leštenými alebo high-tech luxusnými doplnkami. Do priemyselných priestorov sa hodí celá škála svietidiel od kovových až po porcelánové  dokonca aj ornamentálne ladené prvky si nájdu svoje miesto bez toho, aby pôsobili gýčovo alebo prehnane. Dizajnovú bodku pre eklektické multivalentné riešenie vytvárajú detaily a preto nemôžeme zabudnúť na industriálne svietidlá. Rôznorodé varianty nachádzame napríklad v ponuke Creative Cables, kde sa dizajnéri sústreďujú práve na túto minimalistickú tému. Kovové a porcelánové lampy, lampy z námorníckeho lana, rôzne stolné lampy si určite nájdu miesto v priestoroch akýchkoľvek rozmerov.

Alternatívne kombinácie

Čaro priemyselných interiérov je v surovosti a nedokonalosti, niekedy až s dojmom nedokončenosti. Rozdiel je však v preciznom plánovaní a navrhovaní. Idustriálny interiér nemôže pôsobiť "odfušovane" aj priznanie pohľadových materiálov musí mať svoj systém a poriadok. Na to vám môžu poslúžiť napríklad nasledujúce komponenty. Na vedenie elektroinštalácií môže byť zaujímavá Creative-Tube, ktorá je potiahnutá prírodnou ľanovou tkaninou a môže Vás zbaviť všetkých škaredých plastových krycích líšt a masívnych kovových potrubí, ktoré križujú steny vašich priestorov a umožní Vám vytvoriť zaujímavý farebný dizajn. Zároveň môžete vďaka rôznym fixačným a spojovacím doplnkom, vytvoriť netradičnú elektrickú inštaláciu, ktorú radi priznáte a využijete jej vzhľad, namiesto jej schovávania v stenách! Detaily sú zaujímavé najmä tým, že relatívne veľa rôznych materiálov, štruktúr, textúr a farieb dokáže spolu pôsobiť nenútene zladene a príjemne. A práve tieto alternatívne kombinácie môžu byť atraktívne aj v prípade, keď je podstatný maximálny efekt bez extra budgetu.

Zdroj: www.creative-cables.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry nájdete na: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať