“Hudobný nábytok” Ausgespielt

Umelecké nástroje

Určite poznáme niekoho, možno aj v kruhu rodiny alebo priateľov, kto má doma aspoň jeden hudobný nástroj, ktorého sa nikto nedotkol minimálne dva desaťročia. Napriek tomu si ho odkladá do nekonečna, pre deti, pre vnúčatá atď. - koniec príbehu však poznáme všetci. Nástroj zostane v zabudnutom kúte domácnosti smutný a nevyužitý. Dnes si predstavíme tvorivého jedinca, ktorý tieto stratené a hodnotné kúsky zamestnáva trochu inak ako sme to všeobecne poznali doteraz. Jeho krédo znie: “Každý si zaslúži druhú šancu. Tak prečo nie tvoj hudobný nástroj?” Jeho tvorbou dostanú tieto zabudnúté hudobné nástroje novú funkciu a nový život.

Samuel Karl - Ausgespielt

Tento zručný a nápaditý stolár Samuel Karl nás svojimi konceptmi a svojou obratnou schopnosťou pre ich realizáciu skutočne ohromuje. Sám hovorí, že ho drevo odjakživa fascinovalo. Vyštudoval na HBLA v rakúskom meste Hallstatt, svoje skúsenosti nadobudol v stolárskom ateliéri a v správny čas si založil si vlastnú firmu. Pomenoval ju rafinovaným názvom Ausgespielt, čo vo voľnom preklade znamená "odohrané". Takže hudobný nástroj na dôchodku, ktorý si už svoje na scéne odohral, sa môže transformovať do ďalšej kapitoly svojej životnosti - je pripravený, aby slúžil ako originálny kúsok  nábytku.

Unikátny nábytok

Takýmito interiérovými lahôdkami z portfólia Ausgespielt je napríklad nábytok - gitara, ktorá dostala príležitosť stať sa poličkou a zároveň držiakom na kľúče - ozaj užitočný doplnok pri vchodových dverách a zádverí. Ďalším príkladom sú bubny, ktoré sa dokázali pretransformovať na štýlové zásuvky zavesené na stenu, alebo, keď konštrukcia bubna získala nový materiál: sklo, tak sa premenila na exkluzívne akvárium. Ani bubnové paličky nedostali košom - stal sa z nich jedinečný konferenčný stolík. Priznáme sa, s radosťou by sme prijali hocijaký kúsok zo Samuelovej dielne. Unikátny nápad, kvalitné spracovanie, osobitý charakter, krásny nábytok - skvele, Ausgespielt! Zaujímavý a originálny koncept, čo vravíte ?

Zdroj: www.ausgespielt.at

Viac zaujímavostí z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Zdieľať