Bytový komplex NUPPU Bratislava

Bytový komplex NUPPU Bratislava

Lokalita a zóny

Ružinov patrí z hľadiska bývania medzi najvyhľadávanejšie mestské časti Bratislavy. Vďačí za to svojmu výbornému napojeniu na centrum mesta, množstvu zelene i kultúrnemu a športovému vybaveniu. Nepochybne ho môžeme radiť tiež medzi bratislavské lokality s najmalebnejšími názvami. Slovo pochádza z názvu Rosenheim, ružový ostrov, a motívom ruže sa mestská časť už dve desaťročia pýši i vo svojom erbe. Dnes Ružinov ďalej rozkvitá – a svoj podiel na tom má i developerská a stavebná spoločnosť YIT s projektom Nuppu.

Investor a architektonické riešenie

Uznávaná fínska spoločnosť nezavítala do nášho hlavného mesta po prvýkrát. Vo svojom portfóliu má niekoľko zaujímavých rezidenčných projektov ako je Cvernovka, Stein, Tammi či Villinki. Komplex Nuppu, čo vo fínčine výstižne znamená puk kvetu, je ďalším prírastkom na zozname. Vyrastá v pôvodne priemyselnom areáli a je výsledkom mnohoročnej snahy o jeho revitalizáciu. Ide o rozsiahly a ambiciózny projekt, ktorý po sfinalizovaní prinesie do Ružinova dokopy až 999 bytov. Je rozdelený na 10 etáp s hravo kvetinovými názvami. Za architektonickým riešením komplexu stojí bratislavský Ateliér 3M. Osempodlažné objekty Lilja, Tulppaani a Ruusu sa dispozične takmer nelíšia, odlišuje ich však rozdielna farebnosť fasád odkazujúca na jednotlivé kvetiny. V súčasnosti je vo výstavbe bytový dom Jaasmini, ktorý má so svojimi dvanástimi podlažiami tvoriť výškovú dominantu komplexu.  Ako je to pre projekty od YIT typické, aj Nuppu prináša praktické dispozičné riešenia a kvalitné technologické a materiálové spracovanie. Okrem bytov v širokej škále rozmerov, z ktorých má každý vlastný balkón alebo loggiu, je v každom objekte kladený dôraz aj na spoločenské priestory.

Bytový komplex NUPPU Bratislava - centrálny park

Ešte zaujímavejšia je však ambícia developera naplniť vždy populárnu ideu bývania v zeleni. Na rozdiel od mnohých realizácií tu bohatá výsadba nekončí len na pekných vizualizáciách. Centrálny park tvorí hlavnú os komplexu  a rozrastá sa s každou etapou projektu. Jeho súčasťou je vybavenie v podobe detských ihrísk i piknikových stolov a vo finálnom štádiu má s dvoma hektármi park tvoriť vyše tretinu z celkovej plochy komplexu. I touto iniciatívou  spoločnosť YIT vytvára nespočetné možnosti pre aktívny a naplňujúci život obyvateľov, ktorých požiadavky sa už vyše sto rokov pokúša napĺňať.

Zdroj: www.yit.sk

Viac zaujímavosti z oblasti dizajnu a architektúry: DIZAJN , ARCHITEKTÚRA

Bytový komplex NUPPU Bratislava

Zdieľať